Церкви та релігійні організації готові долучитися до розвитку паліативної допомоги

З 30 січня до 1 лютого в Києві проходила міжконфесійна конференція “Роль церков і релігійних організацій у розвитку та наданні паліативної допомоги в Україні”

З 30 січня до 1 лютого в Києві проходила міжконфесійна конференція “Роль церков і релігійних організацій у розвитку та наданні паліативної допомоги в Україні”. Захід провела ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги” за сприяння програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

“Сьогодні ми маємо добрий приклад того, коли всі церковні організації, всі громади сіли за один стіл в ім’я служіння Богу, людині, щоб підтримати Україну у складний момент і особливо напрям, який ми лише починаємо розвивати в державі – тему паліативної та хоспісної допомоги. Нині ми всі тут, щоб, згуртувавшись, виробити єдиний спосіб допомогти невиліковно хворим людям достойно завершити свій земний шлях”, – із таким вітальним словом звернувся до присутніх голова правління Ліги Василь Князевич.

“Ми раді, що всі церкви – і греко-католицька, і православна, і римо-католицька, і протестантська – об’єднуються в цьому служінні. Любов, яка виявляється у служінні ближнім, наближає нас один до одного”, – сказав очільник Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

“Я дуже радий і хочу підтримати слова Філарета, що така конференція відбувається, що в Україні така діяльність, як паліативно-хоспісна опіка, набуває щоразу більших громадянських прав у нашому суспільстві. Ми все більше чуємо слова “паліативний”, “хоспіс”: ця допомога стає частиною нашого життя. Це є щось, що дуже важливе для тих, хто цього потребує. Це вказує на духовний зріст, на зрілість нашого народу, який бачить і розуміє кожного громадянина, особливо тих, хто стоїть на порозі вічного життя”, – зазначив Архієпископ Української греко-католицької церкви Любомир (Гузар).

Учасники прослухали курс лекцій, пов’язаних із наданням паліативної допомоги. Світовим досвідом розвитку допомоги для невиліковно хворих поділився спеціально запрошений гість із Італії, професор Міжнародного богословського інституту душпастирства у сфері охорони здоров’я (Рим), отець Арнальдо Панґраці.

ВГО “Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги”
(044) 239 72 43
info@ligalife.com.ua

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти захисту прав уразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: