Центри права на Одещині надають допомогу соціально незахищеним мешканцям

Голова Одеської обласної організації Комітету виборців України  Анатолій Бойко представив перші результати діяльності трьох Центрів права, основне завдання яких полягає в посиленні правових можливостей бідних верств населення

25 березня в Одесі голова Одеської обласної організації Комітету виборців України (ООО КВУ) Анатолій Бойко представив перші результати діяльності трьох Центрів права, основне завдання яких полягає в посиленні правових можливостей бідних верств населення. Діяльність Центрів підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” в межах ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення”.

За словами Анатолія Бойка, розташування Центрів права (міста Одеса, Котовськ і Татарбунари) та постійні виїзні прийоми дають змогу надавати безкоштовні консультації та правову допомогу всім жителям регіону, в тому числі селянам найвіддаленіших населених пунктів.

За його словами, у лютому 2011 року юристи Центрів спільно зі співробітниками органів юстиції надали мешканцям Одеської області (35% з яких сільські мешканці) близько 80 правових консультацій і роз’яснень (первинна правова допомога). У 36 випадках (особливо важливі та резонансні справи), було надано вторинну правову допомогу – письмові консультації, допомога у складанні різноманітних заяв і звернень, судових процесуальних документів.

За інформацією голови ООО КВУ, Центр права в Татарбунарах здійснив виїзні прийоми в селах за сприяння відповідних сільських рад. Так, у лютому було два таких виїзди – у села Борисівка та Нерушай Татарбунарського району. Спільно з юристами до сіл виїжджали працівники районного управління юстиції та райдержадміністрації, що дало змогу чимало питань вирішити безпосередньо на місцях.

Щодо порушень прав людини, то, за словами Анатолія Бойка, найбільша кількість таких звернень стосувалася прав власності (13 фактів), трудових прав (5 фактів), а також доступу до правосуддя (3 факти). Він підкреслив, що юристи та координатори Центрів права надають необхідний правовий супровід в органах влади та судових інстанціях, вирішують питання щодо застосування механізмів інформаційної кампанії, адвокасі та лобіювання стосовно певних резонансних справ (як правило, пов’язаних із порушенням прав значної кількості громадян).

Центри права створено на початку 2011 року за сприяння Головного управління юстиції в Одеській області та його територіальних підрозділів.

Контакти: Одеська обласна організація КВУ, (048) 716 40 18, (048) 716 46 83, odesakvu@ukr.net

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: