Центри права на Одещині надали допомогу більш ніж 200 малозабезпеченим мешканцям

Упродовж лютого-квітня Центри права в Одеській області (Одеса, Котовськ, Татарбунари) прийняли 351 відвідувача (близько 30% яких сільські мешканці), в тому числі 100 пенсіонерів, 27 дітей війни, 16 інвалідів

Упродовж лютого-квітня Центри права в Одеській області (Одеса, Котовськ, Татарбунари) прийняли 351 відвідувача (близько 30% яких сільські мешканці), в тому числі 100 пенсіонерів, 27 дітей війни, 16 інвалідів. Діяльність Центрів координує Одеська обласна організація Комітету виборців України за підтримки Головного управління юстиції в Одеській області та його територіальних підрозділів і програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Первинну правову допомогу (усні консультації й інформація) було надано 221 особі. У 176 випадках (особливо важливі та резонансні справи) громадянам надали вторинну правову допомогу: витяги з законодавства та письмові консультації (100 документів), допомога у складанні заяв, звернень і договорів (53 документи), судових процесуальних документів (23 документи).

Найбільше звернень стосувалося порушення трудових прав (39 фактів), права власності (28), права на підприємницьку діяльність (14), доступу до правосуддя (15).

За сприяння відповідних сільських рад Центри права здійснили 16 виїзних прийомів у найвіддаленіших селах Котовського й Татарбунарського районів. До цих прийомів координатори Центрів залучали працівників районних управлінь юстиції та райдержадміністрації, державних нотаріусів, що дало змогу вирішити чимало питань безпосередньо на місці.

Юристи й координатори Центрів надають правовий супровід в органах влади та судових інстанціях, вирішують питання щодо застосування механізмів інформаційної кампанії й адвокасі, а стосовно окремих резонансних справ вирішують питання щодо надання безкоштовної адвокатської допомоги при зверненні до Європейського суду з прав людини.

Актуальні консультації з різних галузей права постійно з’являються на відповідному розділі інформаційного ресурсу Одеського комітету виборців та в щомісячній газеті “ИзбирКом”.

У найближчих планах Центрів права – розміщення та щомісячне оновлення близько 30 інформаційних стендів “Центр права інформує” з актуальними правовими роз’ясненнями та консультаціями, корисними контактами. Їх буде розміщено переважно в сільських радах, органах соціального забезпечення.

Контакти: Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України”, (048) 716 40 18, (048) 716 46 83, odesakvu@ukr.net

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: