Центри європейської інформації України розширюватимуть сферу діяльності

14-16 вересня в Миколаєві відбувався п’ятий Форум Мережі центрів європейської інформації України

14-16 вересня в Миколаєві відбувався п’ятий Форум Мережі центрів європейської інформації України. Захід організувало Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

У заході взяли участь представники ЦЄІ 15 міст (Вінниці, Дніпропетровська, Кіровограда, Кременчука, Львова, Миколаєва, Рівного, Сум, Харкова, Херсона, Хмельницького, Черкас, Чернівців і Чернігова), а також офіційного партнера Мережі – Центру регіонального розвитку “Топ-Кая” (Бахчисарай).

Учасники Форуму визначили основні напрями діяльності Мережі на найближчий рік: пошук експертів із євроінтеграції та забезпечення їх комунікації з користувачами інформаційних послуг ЦЄІ, розширення кола партнерів і форм співпраці, проведення мережевих заходів, зокрема Днів Європи. Плани спільних заходів Мережі заплановано конкретизувати під час круглих столів, які буде проведено до кінця року у Львові, Харкові й Одесі.

Під час Форуму представник департаменту ЄС Міністерства закордонних справ Віталій Пейчів зауважив, що оскільки інформування з боку громадських організацій є більш результативним, ніж із боку владних структур, влада зацікавлена активізувати діалог із громадським сектором, зокрема через мережі й коаліції НУО.

Директор Центру українських досліджень Інституту Європи Російської академії наук Віктор Мироненко відзначив, що імідж України для пересічних росіян нині формується переважно з сюжетів упереджених ЗМІ та стійких стереотипів, тому зв’язки двох країн на рівні громадського сектору мали б безумовно позитивний вплив на ситуацію. На інституційному ж рівні, за його словами, важливо стимулювати розвиток системних наукових досліджень інтеграційних процесів та україно-російських стосунків, що стало б на заваді маніпулюванню суспільною думкою з боку недобросовісних політиків.

Директор Науково-дослідного інституту європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Анатолій Круглашов висловив готовність співпрацювати з Мережею як експерт із європейської інтеграції України, а віце-президент Асоціації “Україна в Європі” (Париж) Володимир Посельський, окрім експертної допомоги, запропонував допомогу в організації навчальних візитів до країн ЄС.

Контакти:
Товариство “Український Народний Дім в Чернівцях”
Євгенія Олійник
jane_ol@ukr.net

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: