Центр права в Татарбунарах допоможе селянам вирішити земельні питання

У селі Лиман (Татарбунарський район Одеської області) відбувся семінар-тренінг “Громадський контроль і боротьба з корупцією на місцевому рівні”

19 квітня в селі Лиман (Татарбунарський район Одеської області) відбувся семінар-тренінг “Громадський контроль і боротьба з корупцією на місцевому рівні”. Захід провела Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” в межах роботи Центру права в Татарбунарах, який підтримують програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження” та Посольство Нідерландів.

Селяни та місцеві підприємці порушили актуальні місцеві питання, пов’язані насамперед із земельними відносинами: складнощі з приватизацією земель сільськогосподарського призначення (близько 100 селян Лиманської сільської ради не можуть приватизувати свої земельні ділянки, бо їм пропонують лише умови оренди), вимагання місцевою владою у фермерів не передбачених законодавством податків (начебто податок на прибуток прив’язано не до розміру прибутку, а до обсягу сільськогосподарських угідь).

Підприємці також підняли тему знесення Татарбунарською районною владою торгових об’єктів на території курортної зони “Рассейка”. За словами підприємців, декілька десятків місцевих підприємців не проти модернізації та покращення інфраструктури курортної зони, проте вони проти подібних рішень Татарбунарської районної адміністрації без урахування думки громадськості. Підприємці готові активно захищати свої права. Одеська обласна організація КВУ та Центр права в Татарбунарах прийняли відповідні заяви селян. Експерти розглядають питання щодо надання мешканцям Татарбунарського району безоплатної правової допомоги та проведення відповідної інформаційної кампанії.

Одеська обласна організація
ВГО “Комітет виборців України”
(048) 716 40 18
odesakvu@ukr.net

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: