Центр «НОМОС» дослідив стан прозорості компаній з видобутку вуглеводнів

За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» група експертів під егідою Центру «НОМОС» проаналізувала стан прозорості компаній з видобутку вуглеводнів та суб’єктів природних монополій, відповідальних за трубопровідне транспортування вуглеводневих ресурсів в Україні, з використанням адаптованих форм звітності Ініціативи прозорості видобувних галузей.

Забезпечення прозорості відносин в нафтогазовому секторі ніколи не було реальним пріоритетом діяльності державних органів влади України та суб’єктів господарювання. Внаслідок цього, функціонування сектору лишається недостатньо прозорим навіть для держави. Корупція в держапараті сприяє збереженню непрозорих відносин, які, у свою чергу, є живильним середовищем для тіньових та корупційних схем.

Українське суспільство потребує створення механізмів контролю за діяльністю державних органів влади та компаній у сфері користування природними ресурсами, що видобуваються з українських надр або транспортуються територією України і формують левову частку суспільного багатства.

Громадянське суспільство в Україні розпочало тестування прозорості цієї галузі зі сфери видобутку енергетичних ресурсів, скориставшись Ініціативою забезпечення прозорості видобувних галузей (ІЗПВГ).

Група експертів під егідою Центру «НОМОС» проаналізувала законодавчу та нормативно-правову базу стосовно видобувної тематики, реального стану речей з видобутком вуглеводневих ресурсів в Україні, а також оцінила рівні прозорості на базі розроблених шаблонів звітності.

З повним текстом дослідження можна ознайомитися тут.

***

Центр «НОМОС» засновано у листопаді 2003 року у Севастополі як неурядову організацію, що ставить за мету участь та сприяння реалізації проектів стратегічних досліджень у сферах національної та міжнародної безпеки, міждержавних відносин у регіонах Каспію, Південного Кавказу та Чорномор’я, інтеграції України до ЄС та НАТО.

З 2005 року Центр видає загальноукраїнський щоквартальний журнал «Чорноморська безпека». Матеріали видання доступні на сайті www.nomos.com.ua

З 2006 року функціонує Дирекція енергетичних програм Центру з офісом у Києві. За цей період в кооперації з МФ «Відродження», Фондом Ф.Еберта, Фондом Р.Шумана реалізовано низку проектів, спрямованих на збільшення рівня прозорості в нафтогазовому секторі України.

Центр «НОМОС» в партнерстві з іншими неурядовими організаціями виступив у 2009 році ініціатором приєднання України до Ініціативи забезпечення прозорості видобувних галузей (ІЗПВГ). Спільно з “DiXi Group”, Асоціацією «ЕнергоТранспарентність» та Київським міжнародним енергетичним Q-клубом підтримує інтернет-ресурс www.ua-energy.org

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: