“Тримаймо стрій” у цифрах та мапах

У березні цього року волонтерський рух показав небачену єдність, витримку та силу. Всього за кілька місяців десяткам тисяч українських волонтерів вдалось сформувати справжню спільноту, яка ефективно реагує на нові й нові виклики цієї війни, консолідується та підтримує одне одного.

Разом із нашим незмінним партнером — Європейським Союзом — ми вирішили підтримати цю спільноту і в квітні оголосили конкурс “Тримаймо стрій“, орієнтований на підтримку волонтерських та ветеранських об’єднань. Подавати заявки можна було як на проєктну діяльність, повʼязану з пріоритетами конкурсу, так і на закупівлі необхідного обладнання чи захисту для тих, ким опікується організація — транспорт, засоби захисту, генератори, засоби звʼязку.

За дві хвилі конкурсу наш Фонд розглянув 164 заявки та підтримав 21 ініціативу на понад 11,5 млн гривень. Список усіх переможців першої та другої хвиль конкурсу відкритий і з ним можна ознайомитись.

Завданням конкурсу було підтримати організації, що виникли ще до 2022 року і вже мають волонтерський досвід допомоги військовим, ветеранам АТО/ООС та постраждалим від російської агресії цивільним. Це також було однією з умов участі в конкурсному відборі.

Підтримані в результаті конкурсу організації втілювали свої проєкти в межах шести тематичних пріоритетів:

Ми підтримали не лише їхні проєктні ідеї та важливі закупівлі, але й надали інституційну підтримку, аби забезпечити сталість роботи команди, налагоджену логістику тощо. Ми не обмежували конкурс географічно, аби організації, що допомагають людям у особливій небезпеці — на фронті, прифронтовій зоні, а також на територіях що пережили окупацію — могли отримати необхідні ресурси. Зі зрозумілих причин ми пріоритизували заявки, що надходили з Харківської, Запорізької, півдня та сходу України.

Важливість захищеного і ефективного тилу ми теж розуміли, тому підтримали кластер волонтерських та ветеранських обʼєднань, які діють у відносно безпечних містах — Львів, Ужгород, Київ, Вінниця та інші. 

Критеріями відбору переможців конкурсу була робота, зроблена ще до 24 лютого, фінансова спроможність та репутація організації. Фонд “Відродження” та Європейський Союз мають неабиякий досвід співпраці з різними волонтерськими й ветеранськими ініціативами. І цей досвід ми також акумулювали у роботу з ними в межах конкурсу “Тримаймо стрій”. З усіма переможцями ми провели мережувальні зустрічі, на яких волонтери з різним досвідом і спеціалізацією обмінювались контактами, ідеями, порадами. Ми сподіваємось, що ці зустрічі та наша підтримка створили ґрунт для майбутніх партнерств, які допомагатимуть українцям тримати стрій і наближуватимуть нашу перемогу.


Матеріал та інфографіку створено в рамках спільного проєкту Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: