Тренінги на звільнених територіях Донбасу

Незважаючи на логістичні труднощі, Східноукраїнське представництво Міжнародного фонду «Відродження» провело тренінги «Основи написання проектів» для громадських організацій Донецької області у м. Краматорськ і Маріуполь, вебінар для активістів і лідерів недержавних організацій Луганської області.

Незважаючи на логістичні труднощі, Східноукраїнське представництво Міжнародного фонду «Відродження» провело тренінги «Основи написання проектів» для громадських організацій Донецької області у м. Краматорськ і Маріуполь, вебінар для активістів і лідерів недержавних організацій Луганської області.

«Безумовно, проведення тренінгу МФВ сприяло покращенню розумінню основ принципів гранд-мейкерства і недержавні організації Донецької області, зокрема, Краматорська, вже почали відтворювати набутий досвід на практиці, – наголошує Станіслав Черногор, фонд розвитку громади (Краматорськ), – написано декілька проектів, які були подані на конкурс Східного регіону. Тому бажаю краматорським колегам перемог».

kr1Але Станіслав зауважив, що на Донбасі громадський сектор знаходиться у особливому стані. «Після Майдану, після захвату наших міст з’явилось багато активних людей, але на жаль, слова «моніторинг» вони сприймають з усмішкою і вважають його дуже смішним, хоча це є основа будь-якої діяльності. Потреби краматорських недержавних організацій – це організаційні ресурси, і дуже добре, що Міжнародний фонд «Відродження» цьому сприяє».

А ось враження учасників тренінгу. Активіст Ігор Мешалкін (Краматорськ): «Мені дуже подобається вчитись. Незважаючи на те, що я – людина з особливими потребами, на тренінгу з основ написання проектів я не відчував себе зайвим. Все було зрозуміло, була можливість познайомитись з представниками інших громадських організацій та налагодити з ними співпрацю.

kr2Оксана Муравльова (волонтерська ініціатива «SOS-Краматорськ»): «Мені сподобалось, що ми отримали конкретні вказівки по створенню грантових заявок, відпрацювали схеми їх написання. Тренінг дав змогу отримати корисну інформацію та продукувати нові ідеї».

Ірина Степанова, благодійний фонд «Право на захист» (Слов’янськ): «Наш фонд є виконавчим партнером Управління Верховного Комісару ООН у справах біженців, я – тім-лідер команди північного регіону Донецької області. Хочу висловити велику подяку фонду «Відродження» і особисто Олені Розсказовій  за гарний позитивний тренінг з написання грантових проектів. Ми отримали не тільки теоретичні знання, але і практичні навички, як правильно порозумітись у проектній документації, заповнювати аплікаційну форму. Це сприятиме тому, що кількість підтриманих грантових заявок від неурядових організацій буде збільшуватись».

Волонтер Світлана Хоруженко (Донецьк – Маріуполь): «Після відвідання тренінгу «Основи написання проектів» у мене було ясне враження, що фонд «Відродження» потребує від аплікантів: плану написання, інформації, яка повинна міститись у кожному пункті. Тренер подав матеріал таким чином, що зараз мені не потрібно відшукувати додаткову інформацію з проектного менеджменту (ні по формі, ні по сутності написання проектів).

Зараз наша організація, Маріупольська спілка молоді подаємо на конкурс Східного регіону проект «Створення Центру психологічної підтримки жінок-внутрішньо переміщених осіб задля сприяння в працевлаштуванні»».

Приємно було дізнатись, що у м. Маріуполь Донецької області розвитку громадського сектору сприяють заступник міського голови Тетяна Ломакіна, директор Центру соціальних служб для сім ї, дітей та молоді міськради Уляна Токарева.

kr3«Останнім часом, – зазначає Тетяна Ломакіна, – багато громадських організацій долучилися до надання допомоги людям, які прибувають в наше місто із зони проведення військових дій. І сьогодні вони готові вчитися підготовці програм і проектів. Тому  тренінг, проведений керівником Східноукраїнського представництва МФВ, дав їм практичні навички опису своїх ідей і пропозицій в конкретний план дій, спрямованих на допомогу людям».

Східноукраїнське представництво Міжнародного фонду «Відродження» висловлює подяку  соціальному гуртожитку у м. Маріуполь та Краматорському прес-центру   за допомогу в організації та проведенні тренінгу для громадських організацій.

Фото – Сергій Гунченко, Олександр Шеремет

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: