Тернополянам розповіли про переваги Статуту територіальної громади

У Тернополі презентували Статут територіальної громади міста

20 жовтня в Тернополі презентували Статут територіальної громади міста. Захід відбувся в межах проекту “Розробка пакету положень, що забезпечуватимуть дію окремих норм Статуту територіальної громади міста Тернополя”, який здійснює Творче молодіжне об’єднання “Нівроку” за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Керівник проектів ТМО “Нівроку” Володимир Ханас зауважив: “Те, що Тернопіль нарешті має Статут, є спробою самоорганізації територіальної громади. І це дуже важливо, адже тут прописано певні правила не лише для влади, але й для городян. В цілому над Статутом у попередній і теперішній каденції працювали близько 60 осіб. Ми планували роботу не лише з тернополянами, але й із науковцями та практиками місцевого самоврядування з усієї України. Важливу допомогу надали експерти та консультанти з різних міст України. Вся робота була відображена в Інтернет-просторі. Сьогодні є прохання від кількох територіальних громад Тернопільщини з пропозиціями допомогти їм у створенні своїх Статутів”.

Свою чергою, міський голова Сергій Надал зазначив: “Прийняття Статуту територіальної громади міста Тернополя – це крок до створення механізмів прямого впливу громади на прийняття рішень, крок до ефективного міського самоврядування. Працюючи над Статутом, ми відобразили історичні, національно-культурні, соціально-економічні й інші особливості місцевого самоврядування нашого міста. Над цим документом працювали науковці, представники громадськості та депутатського корпусу, максимально використано напрацювання наших колег із інших міст. Було враховано сотні поправок, зауважень і побажань”.

“Сподіваюсь, що прийнятий Статут територіальної громади запровадить дієві механізми місцевої демократії. У ньому чітко та прозоро виписано норми та правила взаємодії між органами місцевого самоврядування й населенням, громадськими та політичними об’єднаннями”, – додав мер.

2 тис. примірників Статуту поширюють через громадські організації Тернополя.

Тим часом триває робота над Положеннями до Статуту, які розвивають і доповнюють його. Після серії обговорень усі напрацювання передано Робочій групі з підготовки Статуту, після чого їх винесуть на затвердження Тернопільської міської ради.

ТМО “Нівроку”
Володимир Ханас
(0352) 420 172
khanas.volodymyr@gmail.com

***

Мета програми “Посилення впливу громадянського суспільства”  – сприяти участі об’єднань громадян у здійсненні моніторингу діяльності органів публічної влади, захисту та лобіюванню спільних інтересів різних соціальних груп, а також забезпечувати їх залучення до процесу вдосконалення та впровадження нормативно-правових актів на загальнодержавному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: