Тернопільська молодь допомогла вимушеним переселенцям відчути себе своїми

Допомогти вимушеним переселенцям з Донецької та Луганської областей, які оселилися на Тернопільщині, відчути, що вони не чужі й перебувають серед не чужих людей, мав на меті проект “Свій серед своїх”.

Допомогти вимушеним переселенцям з Донецької та Луганської областей, які оселилися на Тернопільщині, відчути, що вони не чужі й перебувають серед не чужих людей, мав на меті проект “Свій серед своїх”.

З березня 2015 року проект реалізовували члени Тернопільської міської організації СУМ в Україні, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

«Нашим завданням було залучити громадян, які прибули з окупованих територій, до повноцінного та активного життя в громаді, їх соціальна адаптація», – каже координатор проекту Мар’яна Марець.

Мар’яна зізнається: «Були побоювання, що не зуміємо достукатися до їхніх сердець, не вдасться налагодити щире спілкування, добитися взаємної довіри. Але ці побоювання, схоже, виявилися марними. За час участі в проекті ми стали справжніми друзями, засвідчивши, що українці завжди знайдуть спільну мову».

Вона вважає, що очікуваного результату організаторам проекту вдалося досягнути, про що свідчать численні заходи, участь в яких взяли учасники з Донбасу: спільні перегляди фільмів українського виробництва, відвідування вистав, концертів, участь в різноманітних майстер класах, мандрівки визначними місцями краю.

Тернопільська молодь, разом з друзями із Донецької та Луганської областей, ліпила вареники для бійців АТО, писала великодні писанки, їздила на футбольні матчі, мандрувала Тернопільщиною та Львівщиною, розповідаючи новим знайомим про історичні та культурні особливості й традиції нашого краю.

А ще для вимушених переселенців організували зустрічі із представниками державної служби з надзвичайних ситуацій, обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, а також із знаними людьми, які народилися на Донбасі, але вже тривалий час живуть та працюють на території Західної України.

 «Ми не лише віддавали, але й отримували, –  стверджую Мар’яна Марець. -Нові знання, новий досвід, нові друзі – все це стало результатом проекту, який офіційно завершив свою роботу на початку червня, але який ми продовжуватиме й далі, прагнучи зберегти й примножити ці неоціненні надбання!».

Організатори проекту висловлюють подяку Міжнародному фонду «Відродження», Тернопільській обласній державній адміністрації, Тернопільській міській раді за підтримку їхніх ініціатив та сподіваються на подальшу плідну співпрацю.

Контакти: Тернопільська міська організація «Спілка молоді України»

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: