Тарифи ЖКГ: Київ уникає конкретики, Дніпропетровськ зволікає, Вінниця цікавиться причинами моніторингу

Громадянська мережа “Опора” розіслала запити до органів місцевого самоврядування в різних регіонах України щодо тарифів на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, гарячого водопостачання й опалення

Громадянська мережа “Опора” розіслала запити до органів місцевого самоврядування в різних регіонах України щодо тарифів на послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, гарячого водопостачання й опалення. Моніторинг проходить у межах проекту “Хочемо знати, за що платимо!” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Громадських активістів цікавило, які тарифи встановлено в Рівному, Луганську, Вінниці, Дніпропетровську, Чернівцях і Києві, з чого вони складаються (який заплановано розмір втрат, які норми споживання, режим надання послуг тощо).

Тільки в Рівному та Чернівцях місцева влада відгукнулася на запити вчасно – у межах термінів, встановлених законом “Про доступ до публічної інформації”. У Дніпропетровську забарилися на кілька днів. А в Луганську довелося робити запит двічі: отримана інформація виявилася неповною.

У Вінниці для отримання відповіді на запити представникам “Опори” довелося відвідати кілька чиновницьких кабінетів, пояснюючи свою цікавість до теми тарифів, і ще й заплатити за копії документів.

До Київської міськадміністрації довелося надсилати шість запитів. Вона давала розлогі відповіді, але без конкретних цифр.

Громадянська мережа “Опора”
Ірина Пушкар
(044) 286 26 70
irynapushkar@opora.org.ua

***

Програма “Верховенство права” підтримує організації громадянського суспільства, діяльність яких спрямовано на захист прав людини й основоположних свобод, а також сприяє підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному й місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: