Система освіти у сфері прав людини в Україні: перспективи розвитку

28 листопада у м. Києві відбудеться Всеукраїнська конференція на тему: «Система освіти у сфері прав людини в Україні: перспективи розвитку»

Конференція проводиться з метою обговорення стану розбудови ефективної системи освіти у сфері прав людини в Україні, визначення потреб та шляхів їх розв’язання в умовах реформування освіти та держави в цілому.

Даний захід відбудеться 28 листопада 2019 року о 10.00 в ADMIRAL HALL (конференц-центр A&CES), м. Київ, вул. Хрещатик 7/11.

Зареєструватись можна до 17.00 27 листопада за посиланням.

Організатор заходу – Освітній Дім прав людини в Чернігові.

За ініціативи Освітнього Дому з прав людини в Чернігові та Української Гельсінської спілки з прав людини, за сприяння Міністерства освіти і науки України була організована діяльність з питань оптимізації спільної роботи в рамках реалізації Національної стратегії у сфері прав людини щодо підвищення рівня обізнаності у сфері прав людини а також, з метою об’єднання зусиль та інтенсифікації діалогу між правозахисними недержавним середовищем та державними органами влади.

Паралельно з процесом роботи над Загальнодержавною програмою з освіти у сфері прав людини відбувалось розроблення і впровадження системного підходу з освіти у сфері прав людини в школах та закладах вищої освіти на основі моделей «Школа – територія прав людини» та «Університет – простір прав людини», які мають успішний досвід та практики розбудови освітнього простору на засадах прав людини.

Програмою заходу передбачено:

– Обговорення сучасного стану освіти з прав людини в Україні;

– Представлення та обговорення проекту Загальнодержавної програми з освіти в сфері прав людини, розробленого робочою групою МОН (наказ №1719 від 28.12.17), що є необхідним кроком задля реалізації завдань, передбачених Національною стратегією у сфері прав людини;

– Презентація успішного досвіду впровадження освітніх моделей «Школа – територія прав людини» і «Університет – простір прав людини» та обговорення можливостей їх поширення в системі освіти в Україні;

– Обговорення перспектив реалізації освіти у сфері прав людини та роль у цьому процесі відповідальних державних інституцій, освітянської спільноти та громадських організацій.

Учасники заходу – представники державних інституцій (Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України, Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, НАЗЯВО, Академія пед. наук, Освітній омбудсман тощо), представники закладів загальної середньої, професійної, вищої освіти, освіти дорослих; представники громадських організацій, що займаються освітою у сфері прав людини чи захистом прав людини у системі освіти.

Коротка інформація про проект:

Мета проекту «Університет – простір прав людини» – сприяння розбудові ефективної системи освіти в сфері прав людини на рівні вищої школи в Україні, що базуватиметься на принципах поваги до гідності, верховенства права, свободи і недискримінації.

Завданнями проекту є:

1. Посилення спроможності закладів вищої освіти розвивати академічну свободу, що формує навчальне середовище в якому освіта в сфері прав людини заохочує повсякденну реалізацію прав людини шляхом сприяння взаєморозуміння, взаємоповаги та взаємної відповідальності;

2. Розроблення спільними зусиллями громадських організацій і органів влади Загальнодержавної програми освіти в сфері прав людини на рівні вищої школи, що зокрема передбачено Планом дій щодо реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

Діяльність в рамках проекту передбачає два основних компоненти, що виходять із його завдань:

1) Робота на рівні закладів вищої освіти щодо посилення спроможності цих закладів у розвитку академічної свободи, що є формуючим фактором навчального середовища для освіти в сфері прав людини; 2) Діяльність, основним результатом якої буде розробка проекту Концепції «Загальнодержавної програми освіти в сфері прав людини: 2 етап – вища школа».

Проект покликаний привернути ширшу увагу до проблеми освіти в сфері прав людини у вищій освіті та усій системі освіти України зокрема, та зможе надати конкретні інструменти подолання найбільш серйозних прогалин у цих сферах.

Даний захід відбудеться у партнерстві з Міністерством освіти і науки України, Міністерством юстиції України, Координатором проектів ОБСЄ, громадською організацією «Центр прав людини ZMINA», ГС «Українською Гельсінською спілкою з прав людини», Amnesty International в Україні, ГО «Батьки SOS», Швейцарсько-українським освітнім проектом «Розвиток громадянських компетентностей в Україні» DOCCU» за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Домів прав людини.

Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у межах проекту «Університет – простір прав людини». Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: