Судові справи щодо війни: чому їх важливо пояснювати суспільству?

Онлайн-обговорення дослідження “Право на правду. Висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні”. Частина 2

ГО “Вектор прав людини” спільно з Медійною ініціативою за права людини (МІПЛ) запрошують на другу частину обговорення публічності та висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні, що відбудеться 2 квітня 2021 року в онлайн-форматі. Початок заходу об 11:00, орієнтовна тривалість 2 години.

У лютому вони провели першу частину дискусії, під час якої представники та представниці медіа розповіли про своє бачення того, чому українські ЗМІ так мало висвітлюють судові процеси, пов’язані зі збройним конфліктом в Україні. Журналістки та продюсер, залучені до дискусії, говорили про потребу у великих ресурсах для повноцінного висвітлення таких судових процесів, про необхідність відповідної підготовки медійників(-ць), проте також наголошували і на важливості комунікації з боку судів та правоохоронних органів.

Що ж, цього разу вони нададуть мікрофон суддям та представницям(-кам) судової влади. 2 квітня вони озвучать свою думку про те, що які проблеми існують у висвітленні судових процесів щодо війни в українських медіа, яких помилок найчастіше припускаються журналістки та журналісти,  до чого саме варто привертати увагу суспільства та які є шляхи взаємодії комунікаційних команд судів із ЗМІ та громадськістю?

Дискусія відбудеться за мотивами аналітичного дослідження“Право на правду. Висвітлення судових процесів, пов’язаних зі збройним конфліктом в Україні”, підготовленого у 2020 році Медійною ініціативою за права людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

У якості спікерів(-ок) до обговорення запрошені:

Дар’я Свиридова, перша заступниця Представника Президента України в АР Крим; співавторка звіту «Право на правду…»;

Сергій Буров, директор Освітнього дому прав людини в Чернігові, співавтор звіту «Право на правду…»;

Олег Ткачук, суддя Верховного Суду України;

Світлана Хмельова, суддя-спікерка Красноармійського міськрайонного суду Донецької області;

Віталій Мартинюк, суддя Новоайдарського районного суду Луганської області;

Ольга Какауліна, речниця Ради суддів України,

а також журналіст(-ки), редактор(-ки), блогер(-ки), які працюють із темою збройного конфлікту, представники та представниці судів, прокуратури і слідчих органів. 

Модераторка зустрічі – Ольга Решетилова, координаторка Медійної ініціативи про права людини.

Запрошуємо вас долучитися, заповнивши реєстраційну форму до 1 квітня включно: https://cutt.ly/Cx0vbXt  А також долучитись до Facebook-події: https://fb.me/e/1d9ZC8rhQ

З додаткових питань звертайтесь, будь ласка, на електронну пошту: trialinsimplewords@gmail.com

Захід проводиться ГО «Вектор прав людини» спільно з Медійною ініціативою за права людини в межах проєкту «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості». Ідею проєкту підтримали Рада суддів України, Департамент Офісу Генерального прокурора України з нагляду за розслідуваннями злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту в Україні, Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим та Координаційний центр з надання правової допомоги.

Проєкт «Збройний конфлікт в Україні: комунікація заради справедливості» реалізується в межах спільного конкурсу програми «Права людини і правосуддя» Міжнародного фонду «Відродження» та проєкту ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини в Україні», що реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: