Судді ознайомилися з правами людини у сфері охорони здоров’я

У Києві відбувся перший в Україні семінар із медичного права для суддів “Права людини у сфері охорони здоров’я: проблеми правореалізації та правозастосування”

19-20 березня в Києві відбувся перший в Україні семінар із медичного права для суддів “Права людини у сфері охорони здоров’я: проблеми правореалізації та правозастосування”. Захід провели ВГО “Фундація медичного права та біоетики України” та Національна школа суддів України за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Цільовою аудиторією семінару були судді апеляційних судів.

Семінар було побудовано на книжці “Права людини у сфері охорони здоров’я: практичний посібник”, підготованій у межах міжнародного проекту Інституту відкритого суспільства “Практичні посібники у сфері права та здоров’я” (Нью-Йорк). До реалізації цього проекту долучено вісім держав Східної Європи та Центральної Азії.

Учасники семінару ознайомилися з національним законодавством у сфері охорони здоров’я, правовим статусом суб’єктів медичних правовідносин, проблематикою проведення судово-психологічної експертизи, судовою практикою як національних судів, так і Європейського суду з прав людини у сфері охорони здоров’я, а також обговорили правозастосовні питання з окресленої тематики.

Очікуваним довгостроковим результатом заходу є поширення набутих теоретико-практичних знань поміж колегами, подальший обмін досвідом, зміна судової практики, оптимізація розгляду медичних справ і покращення захисту прав людини у сфері охорони здоров’я.

ВГО “Фундація медичного права та біоетики України”
(032) 27 28 001

prlawlab@ukr.net

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – сприяти розвитку спроможності громадянського суспільства для формування ефективної системи охорони здоров’я, яка базується на принципах прав людини та доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: