Суд зобов’язав Апарат Верховної Ради оприлюднити інформацію про декларацію народного депутата

Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу журналістки Оксани Коваленко й визнав неправомірною відмову Апарату Верховної Ради надати інформацію про те, де було оприлюднено відомості з декларації голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова за 2012 рік

Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу журналістки Оксани Коваленко й визнав неправомірною відмову Апарату Верховної Ради надати інформацію про те, де було оприлюднено відомості з декларації голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова за 2012 рік. Судовий супровід справи здійснював Фонд захисту права на доступ до інформації, роботу якого координує Інститут Медіа Права за сприяння програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Суд зобов’язав Апарат парламенту надати повну, точну й достовірну відповідь на запит.

Апарат обґрунтував свою відмову тим, що така інформація не є публічною, а оприлюднення відомостей із декларації може здійснюватися винятково за згодою народного депутата. Суд першої інстанції погодився з такими аргументами.

Однак апеляційний суд спростував таку позицію та вказав, що коли Апарат не оприлюднив відомостей із декларації всупереч вимогам закону, він має прямо зазначити це у відповіді. Водночас суд також наголосив, що жоден законодавчий акт не передбачає необхідності брати згоду в народного депутата для того, щоб оприлюднити відомості з його декларації відповідно до закону “Про засади запобігання та протидії корупції”.

Контакти:
Інститут Медіа Права
(044) 496 05 80
info@medialaw.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: