Суд заборонив блокувати машини

21 квітня 2010 року Київський окружний адміністративний суд своїм рішенням оголосив такими, що не відповідають закону і підлягають скасуванню п.31, 32 Правил паркування в Україні, затверджені урядової Постановою №1342.

Цими пунктами було впроваджено практику блокування автівок за несплачену парковку. Відтепер, ця практика визнана судом незаконною, оскільки, крім Рішення, яке Кабінет Міністрів збирається оскаржувати в апеляційному суді, суд також виніс ухвалу, яка забороняє блокування машин на весь термін розгляду апеляції. Апеляція Кабміну, за оцінками юристів, буде розглянута не раніше ніж за рік-два і весь цей час блокувати машини буде заборонено, оскільки судова ухвала набрала чинності з моменту оприлюднення. Більше того, як вважають експерти, ймовірність, що Апеляційний суд залишить без змін ухвалу Окружного суду – дуже висока, оскільки практика блокування коліс є очевидно незаконною.

Судовий позов щодо скасування Правил Паркування і практики блокування авто було подано заслуженим юристом України Віктором Щербаковим та адвокатом Віталієм Кравчинським, за активної підтримки громадської організації «Комітет Прямої Дії».

Текст Ухвали суду щодо заборони блокування машин буде незабаром доступний на сайті Комітету Прямої Дії за адресою: www.kpd.in.ua

Довідки за телефоном: 098-55-2-77-00 (Дмитро Гнап) або (067) 509-60-27 (Віктор Щербаков).

Та за електронною поштою: kpdua@ukr.net

Проект «Громадська кампанія за дотримання закону на київських парковках» реалізується за підтримки програми “Посилення впливу громадянського суспільства” Міжнародного фонду “Відродження”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: