Суд підтвердив зобов’язання Апарату Верховної Ради оприлюднити інформацію про декларацію народного депутата

Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті провадження за скаргою представника Апарату Верховної Ради на рішення апеляції, за яким Апарат зобов’язаний надати відповідь на інформаційний запит журналістки щодо декларації народного депутата

Вищий адміністративний суд України відмовив у відкритті провадження за скаргою представника Апарату Верховної Ради на рішення апеляції, за яким Апарат зобов’язаний надати відповідь на інформаційний запит журналістки щодо декларації народного депутата. Юридичний супровід справи здійснює Фонд захисту права на доступ до інформації, роботу якого координує Інститут Медіа Права за сприяння програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

Після цього представники позивачки ініціювали відкриття виконавчого провадження у справі з метою зобов’язати Апарат Верховної Ради надати повну й достовірну інформацію на запит, як це передбачено законом “Про доступ до публічної інформації”.

Нагадаємо, 13 травня 2014 року Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив апеляційну скаргу журналістки Оксани Коваленко й визнав неправомірною відмову Апарату Верховної Ради надати інформацію про те, де було оприлюднено відомості з декларації голови фракції Партії регіонів Олександра Єфремова за 2012 рік. Суд також зобов’язав Апарат надати повну, точну й достовірну відповідь на запит.

Раніше суд першої інстанції відмовив у задоволенні позову, вказавши, що відомості з декларації можна оприлюднювати винятково за згодою народного депутата.

Контакти:
Інститут Медіа Права
(044) 496 05 80
info@medialaw.kiev.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: