Суд підтвердив конфлікт інтересів депутата Львівської облради

Буський районний суд підтвердив отримання неправомірної грошової вигоди компанією “Гердан”, яка належить депутату Львівської обласної ради Оресту Шейці, внаслідок позаконкурсного освоєння нею коштів обласної “мовної” програми

Буський районний суд підтвердив отримання неправомірної грошової вигоди компанією “Гердан”, яка належить депутату Львівської обласної ради Оресту Шейці, внаслідок позаконкурсного освоєння нею коштів обласної “мовної” програми. Про це повідомив Олег Яценко, експерт Інформаційно-аналітичного центру “Логос”, який спільно з організаціями-партнерами здійснює антикорупційний моніторинг за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”. Моніторинг координує ВМГО “Студентське братство”.

Експерт наголосив, що звільнений начальник управління культури Львівської ОДА Сергій Бурко, який за фіктивними актами виконаних робіт “оформляв” кошти “мовної” програми, вже сплатив установлений судом штраф, а депутат Орест Шейка 2013 року надрукував частину необхідної поліграфічної продукції і також за приписом держфінінспекції сплатив штраф.

За словами Олега Яценка, саме через фірму Ореста Шейки відбувалося позаконкурсне й корупційне освоєння всіх коштів обласного бюджету, виділених на розвиток української мови, української культури й історичної свідомості громадян упродовж 8 місяців 2012 року. Експерт звернув увагу, що, попри виявлену під час громадського моніторингу, підтверджену правоохоронцями й рішенням суду корупційність діяльності депутата, його підпис як голови профільної комісії облради у 2013 році знову стоїть під кошторисами тих підрозділів Львівської ОДА, які є розпорядниками бюджетних коштів на заходи “мовної” та інших обласних програм гуманітарного спрямування. Це, на думку Олега Яценка, є суттєвим корупціогенним фактором.

Активіст також вважає корупційною підтриману на сесії облради пропозицію голови депутатської комісії з питань освіти Юрія Підлісного щодо позаконкурсного виділення 200 тисяч “мовних” коштів на ініційований Орестом Шейкою конкурс “Україна, в якій я хочу жити”. Адже, за словами Олега Яценка, незважаючи на так само позаконкурсне освоєння поліграфічною компанією депутата понад 100 тисяч гривень на проведення цього заходу у 2011 році, обласне управління культури досі не має необхідних зразків випущеної продукції, актів їх списання чи поширення.

Контакти:
ВМГО “Студентське братство”
(044) 561 85 73

Міжнародний фонд “Відродження” не завжди поділяє погляди авторів публікацій. Фонд готовий розмістити на своєму сайті думки всіх зацікавлених сторін щодо наведеної інформації.

***

Мета програми “Громадянське суспільство та належне врядування” – запровадження сталого діалогу громадянського суспільства з владою в тих сферах реформ, які можуть сприяти розвитку громадянського суспільства, через участь основних зацікавлених сторін у прийнятті та моніторингу виконання рішень органів влади на всіх рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: