Суд дозволив тяжкохворій засудженій вийти на свободу достроково

Апеляційний суд Херсонської області визнав право засудженої з важкими хворобами вийти на свободу за рік до закінчення терміну покарання

Апеляційний суд Херсонської області визнав право засудженої з важкими хворобами вийти на свободу за рік до закінчення терміну покарання. Інтереси жінки в суді відстоювали юристи Всеукраїнської мережі правової допомоги ВІЛ-позитивним і наркозалежним, роботу якої координує Харківська правозахисна група за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Жінку було засуджено ще 2011 року. До виходу з колонії залишалося 11 місяців. Але за цей час її стан украй погіршився. Крім 4-ї стадії ВІЛ, у неї було встановлено саркому Капоші, туберкульоз легенів, туберкульоз лімфовузлів, кандидоз і важку імуносупресію. В умовах колонії надавати засудженій необхідне лікування стало неможливо. Лікарі констатували, що стан засудженої тільки погіршується. Тоді керівництво установи звернулося до суду з клопотанням про дострокове звільнення жінки у зв’язку зі станом здоров’я.

Місцевий суд погодився з аргументами колонії, а прокуратура чинила опір такому рішенню. Адвокат Володимир Куценко розповідає: “Традиційно і суд, і прокуратура відмовляють у таких клопотаннях, не визнаючи права смертельно хворих людей, які вже фізично не можуть заподіяти шкоду суспільству, останні дні перебувати вдома й отримувати адекватну медичну допомогу”.

Прокуратура виступила проти звільнення жінки, спираючись на аргументи, що засуджена так і не стала на шлях виправлення та що вона не зберегла соціальних зв’язків. При цьому на волі її чекає цивільний чоловік, а колонія надала всі медичні документи про те, що в місцях позбавлення волі допомогти їй не можуть.

Апеляційний суд захистив права жінки й постановив звільнити її. Вона зможе вийти на свободу та звернутися до СНІД-центру, де їй нададуть професійну допомогу.

Контакти:
Всеукраїнська мережа правової допомоги ВІЛ-позитивним і наркозалежним
Володимир Куценко
066 901 30 83
kbb1975@mail.ru

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: