Суд допоміг жінці звільнитися від чоловіка, який її бив

Олена Матвійчук, голова ГО "Центр Правової Допомоги", опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про те, як жінці допомогли подолати проблему насильства в родині

Олена Матвійчук, голова ГО “Центр Правової Допомоги”, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про те, як жінці допомогли подолати проблему насильства в родині. Громадська організація координує роботу Центру правової інформації та консультацій у місті Ковель (Волинська область), який працює за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Суд допоміг жінці звільнитися від чоловіка, який її бив
Олена Матвійчук

Б’є – не значить любить. У цьому переконалась Ірина Олексіївна Сенченко*, коли її почав бити цивільний чоловік. Усвідомлення цієї істини допомогло жінці подолати страх і звернутися по допомогу в суд. Судді, ставши на бік жінки, визнали факти скоєння домашнього насильства та прийняли рішення виселити агресивного чоловіка.

Ірина Сенченко проживає у місті Ковелі Волинської області у квартирі, що є її особистою приватною власністю. Ще у 2007 році вона стала жити у цивільному шлюбі з Миколою Криницьким*. Він переїхав до Ірини та протягом останніх шести років вони проживали у її квартирі.

Однак, з часом романтичні стосунки закінчилися, а Микола поступово змінився. Почав зловживати алкоголем, став агресивним. Приниження та зневага стали для Ірини та її доньки постійними. Дійшло до того, що скандали зчинялися щодня. Микола навіть почав погрожувати Ірині та її донечці фізичною розправою. Колесо насильства розкручувалося поступово, але невпинно. З часом Микола почав бити Ірину. За що його неодноразово притягували до адміністративної відповідальності.

Врешті Ірина зрозуміла, що так жити далі неможна, тому попросила Миколу піти. Однак, громадянський чоловік не поспішав добровільно виселитися квартири, що належала Ірині.

Така поведінка Миколи зробила фактично неможливим для Ірини та її доньки спільне проживання з співмешканцем в одній квартирі. Оскільки він продовжував систематично бити жінку. І все це на очах їх донечки, яка постійно зазнавала психологічного насильства.

Ірина вирішила діяти, тому звернулася до Центру правової інформації та консультацій, створеного Волинською обласною громадською організацією «Центр Правової Допомоги». Проаналізувавши ситуацію, заступник голови організації, юрист Центру Василь Ковальчук невідкладно підготував та подав до Ковельського міськрайонного суду позовну заяву про виселення Миколи Криницького без надання йому іншого житлового приміщення.

І суд задовольнив вимоги жінки. Вирішено виселити Миколу Криницького із спірної квартири без надання йому іншого жилого приміщення, а також стягнути з нього судові витрати по справі.

Фактично Микола вже не проживає у колишньої дружини. Іноді продовжує їй телефонувати, приходити «в гості» та погрожувати жінці. Але Ірина вже змінилася, вона остаточно усвідомила, що не є жертвою і ніхто не може піднімати на неї руку.

*Імена та прізвища героїв змінено з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Центр Правової Допомоги”
(03352) 7 39 92
legal_aid@ua.fm

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: