Суд допоміг успадкувати фермерське господарство

Маргарита Столяр, голова правління Сватівського центру правової інформації та консультацій (Луганська область), опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про допомогу в оформленні спадщини

Маргарита Столяр, голова правління Сватівського центру правової інформації та консультацій (Луганська область), опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про допомогу в оформленні спадщини. Діяльність центру підтримувала програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Суд допоміг успадкувати фермерське господарство
Маргарита Столяр

Ще в листопаді минулого року до Сватівського центру правової інформації та консультацій, що на Луганщині звернувся Юрій Анатолійович з проханням допомогти йому в оформленні спадщини після смерті батька. До спадщини входить фермерське господарство, яке належало батькові. Крім того, у фермерського господарства в постійному користуванні була земельна ділянка розміром 48 гектарів на території Куземівської сільської ради, оформлений державний акт.

Зі слів відвідувача та з наданих ним документів вбачалося, що спадщина була прийнята у встановлені строки. Але державний нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право на спадщину, посилаючись відсутність єдиного майнового комплексу фермерського господарства.

Тоді фахівці Центру підготували позовну заяву від імені Юрія Анатолійовича до місцевого суду з вимогами: про визнання за ним права власності на фермерське господарство «Слобожанське» в порядку спадкування; про передачу права постійного користування земельною згідно до державного акту; про зобов’язання Сватівської райдержадміністрації зареєструвати нову редакцію Статуту фермерського господарства у зв’язку з прийняттям спадщини після смерті його засновника.

Вимоги фахівці мотивували на підставі Закону України «Про фермерське господарство» (до складу майна господарства можуть входити право користування землею, а також інші права). А згідно до ст.190 Цивільного кодексу України, майном є також і майнові права та обов’язки. Згідно до роз’яснень Пленума Верховного суду України «Про судову практику у справах про спадкування», у порядку спадкування можуть передаватися також право користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб.

До справи у якості відповідача були долучені Куземівська сільська рада та Сватівська райдержадміністрація.

На попередньому судовому засіданні по цій справі, відповідачі визнали позовні вимоги, що дало змогу задовольнити позов Юрія Анатолійовича у повному обсязі та виграти справу.

Контакти:
Сватівський центр правової інформації та консультацій
(06471) 3 16 47
tsenter.prav.inf.svatovo@yandex.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: