Створено Всеукраїнський консорціум центрів європейської інформації

Громадяни України зможуть більше дізнатися про європейську інтеграцію завдяки 12 регіональним центрам європейської інформації, які відкриваються за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". Сьогодні учасники проекту оголосили про створення Всеукраїнського консорціуму центрів європейської інформації.

 

Громадяни України зможуть більше дізнатися про європейську інтеграцію завдяки 12 регіональним центрам європейської інформації, які відкриваються за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”. Сьогодні учасники проекту оголосили про створення Всеукраїнського консорціуму центрів європейської інформації.

Учасниками консорціуму є регіональні громадські організації та обласні бібліотеки; координуючу роль виконує Міжнародний фонд “Відродження”.

Проект, спрямований на створення консорціуму центрів європейської інтеграції, розпочався навесні цього року. У травні Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” (МФВ) оголосила конкурс серед громадських організацій та регіональних бібліотек щодо створення інформаційних центрів з питань європейської інтеграції на базі обласних універсальних наукових бібліотек. За результатами конкурсу визначено 12 областей України, в яких у цьому році відкриються центри європейської інформації (Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Львівська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Хмельницька, Чернігівська обл.). На сьогодні офіційно відкрито два інформаційних центри — у Луцьку та Одесі.

У жовтні ц.р. Міжнародний фонд “Відродження” провів для представників громадських організацій – переможців конкурсу та їх партнерів – відповідних обласних бібліотек семінар-тренінг щодо діяльності інформаційних центрів та інформування громадськості з питань європейської інтеграції. Учасники семінару-тренінгу, який відбувся у м. Алушта, прийшли до висновку про необхідність консолідації зусиль усіх регіональних центрів в рамках всеукраїнського консорціуму. Координуючу функцію у роботі консорціуму покладено на Міжнародний фонд “Відродження”.

Наступним кроком стане створення Міжнародним фондом “Відродження” спеціалізованого інтерактивного інтернет-ресурсу, на якому, зокрема, будуть розміщені текст меморандуму про створення консорціуму та методичні рекомендації щодо організації діяльності центру європейської інформації, розроблені експертами МФВ, та інтерактивні механізми для координації зусиль учасниками проекту. Інтерактивний ресурс надасть можливість для ефективної координації зусиль і співпраці між членами Консорціуму та сприятиме поінформованості української та міжнародної громадськості про діяльність Центрів європейської інформації..

Центри європейської інформації, створені за підтримки МФВ, мають своїм завданням:

  • збирати, обробляти, зберігати, забезпечувати відкритий доступ та за можливості розповсюджувати матеріали з питань європейської інтеграції;
  • надавати доступ користувачам до спеціалізованої електронної бази даних, яка буде надана МФВ на електронному носії;
  • створювати електронні бази даних матеріалів, що містяться в інформаційному центрі та забезпечувати доступ до неї через мережу Інтернет;
  • забезпечувати роботу консультанта інформаційного центру, який працюватиме з відвідувачами та надаватиме телефонні консультації;
  • організовувати та здійснювати заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості регіону до інформаційного центру (прес-конференції для журналістів, круглі столи та семінари з питань європейської інтеграції, тощо).

Консорціум є відкритим для участі інших громадських організацій, бібліотек, вищих навчальних закладів тощо (без фінансових зобов’язань з боку МФВ). Організації або установи, що долучаються до консорціуму, матимуть максимальну інформаційну та експертну підтримку від інших учасників.

Безпосередньою спільною ціллю всіх учасників консорціуму є налагодження стабільної ефективної роботи мережі центрів європейської інформації по всій Україні.

 

Контактні особи:

Ірина Солоненко

Менеджерка Європейської програми

Електронна пошта: Solonenko@irf.kiev.ua

Олеся Архипська

Директор з інноваційної та комунікаційної діяльності

Електронна пошта: Arkhypska@irf.kiev.ua

Телефон: (044) 461 97 09

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: