Створено ресурсний центр для дітей із вадами зору та їхніх батьків

Основні напрями роботи Центру – інформаційна підтримка, методична підтримка, юридичні консультації

В Україні створено Центр ресурсної підтримки дітей із вадами зору. Його роботу координує Громадське об’єднання незрячих фахівців “Реаресурс” за сприяння програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”. Про це активісти розповіли 12 червня на семінарі в Києві.

Як повідомив президент ГО “Реаресурс” Сергій Васін, допомогу в Центрі надаватимуть дітям із вадами зору, що навчаються інклюзивно, їхнім батькам, а також учителям і вихователям груп подовженого дня. Основні напрями роботи Центру – інформаційна підтримка, методична підтримка, юридичні консультації.

За словами Сергія Васіна, в умовах фінансово-економічної кризи держава виділяє недостатньо коштів для утримання й розвитку спеціальних шкіл для сліпих і слабозорих дітей. Внаслідок цього батьки почали активніше залучати своїх дітей до інклюзивного навчання.
 
Проте, як наголошує експерт, про дітей із вадами зору, що навчаються інклюзивно, держава дбає ще менше, ніж про тих, що перебувають в інтернатах. Унаслідок кризи доступ цих дітей до інформації різко погіршився: практично припинився випуск книг (у тому числі підручників) шрифтом Брайля, озвучених книг і книг збільшеним шрифтом, майже немає спеціальних наочних посібників, а ті, що є, застарілі.

Сергій Васін відзначив, що законодавство не гарантує дітям із вадами зору забезпечення технічними засобами реабілітації, які могли б полегшити доступ до інформації (комп’ютери зі спеціальним програмним забезпеченням (синтезу мови, доступу до екранної інформації, збільшення зображення), брайлівські дисплеї, відеозбільшувачі тощо). Тому всі ризики інклюзивного навчання припадають на батьків.

І все ж, за словами експерта, кількість таких дітей, що навчаються інклюзивно, зростає і тому ці діти потребують допомоги. Центр ресурсної підтримки дітей із вадами зору, що навчаються інклюзивно, стане реальною формою вирішення проблеми.

Контакти:
Громадське об’єднання незрячих фахівців “Реаресурс”
Ганна Самборська
(044) 235 62 97
blind@blind.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: