Створено інформаційні відеоролики про доступність генпланів міст

Герої мультфільмів – звичайні громадяни, які активно знайомляться з генпланами власних міст

Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) створив мультиплікаційні відеоролики про доступність генпланів міст. Ініціативу підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

П’ять відеосюжетів розповідають про реальні життєві ситуації, у яких може опинитися будь-який мешканець міста у зв’язку з ухваленням нового містобудівного документу. Серед таких ситуацій – і конфіскація житла та примусове відселення, і знищення зелених зон, і побудова нової транспортної інфраструктури (дороги чи аеропорту) поруч із місцем проживання.

Герої мультфільмів – звичайні громадяни, які активно знайомляться з генпланами власних міст, використовуючи закон “Про доступ до публічної інформації”. Вони беруть участь у громадських слуханнях і подають письмові пропозиції головному архітектору. Завдяки цьому в нових генпланах громадянам удається зберегти відкриті публічні простори та домогтися покращення соціальної інфраструктури.

“Ми справді показуємо загрози прийняття генпланів, ухвалених без активної участі громадян. Але це не фільми жахів із соціальним сюжетом. Саме тому ми пропонуємо варіанти дій, які допоможуть містянам забезпечити зручні та комфортні умови свого проживання”, – пояснює задум авторів голова СЦГІ Володимир Щербаченко.

У більш ніж 20 містах України генеральні плани перебувають на фінальній стадії розробки чи ухвалення. Серед таких міст Київ, Одеса, Сімферополь, Запоріжжя, Житомир, Черкаси та ін.

Однохвилинні тематичні відео можна переглянути на сайті “Генплан – ключ до твого міста”.

{qtube vid:=CQGuSO8YJN4 w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

{qtube vid:=mdXjziR_hBw w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

{qtube vid:=JVyyuAAcCu0 w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

{qtube vid:=KYmOD8pvDkQ w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

{qtube vid:=j-aQNqpz_GE w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Володимир Щербаченко
067 640 94 40
planmista@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: