Створено громадський прес-центр для повідомлень про порушення на виборах

Громадський прес-центр “Місцеві вибори-2010. Факти, порушення, тенденції” створено громадськими організаціями, які ведуть моніторинг і спостереження за місцевими виборами: Комітет виборців України, Громадянська мережа ОПОРА, Мережа підтримки реформ, Фонд “Демократичні ініціативи”, Громадянська асамблея України.

Громадський прес-центр “Місцеві вибори-2010. Факти, порушення, тенденції” створено громадськими організаціями, які ведуть моніторинг і спостереження за місцевими виборами: Комітет виборців України, Громадянська мережа ОПОРА, Мережа підтримки реформ, Фонд “Демократичні ініціативи”, Громадянська асамблея України.

Громадський прес-центр “Місцеві вибори-2010. Факти, порушення, тенденції”

вся інформація про результати громадського спостереження

м.Київ, вул. Ярославів вал, 9 (м. Золоті ворота) конференц-зала (1 поверх)

Вперше місцеві вибори відбуваються окремо від парламентських. Це може привернути більшу увагу громадськості до обрання місцевої влади. Проте велика кількість одночасних виборів, відсутність виборів у столиці, де зосереджені головні медіа – це також і розосередження уваги, особливо на національному рівні.

Доступ громадськості до повної інформації про перебіг виборів та висвітлення найважливіших чи типових фактів зловживань зможе перешкодити безкарному застосуванню адмінресурсу та інших форм виборчих фальсифікацій чи порушень.

Перші порушення розпочалися ще до місцевих виборів, із прийняттям змін до закону із недотриманням процедури та встановленням обмежень для реалізації виборчих прав українців. Вже сьогодні про зловживання та загрози повідомляють члени Центральної виборчої комісії, громадські спостерігачі, виборці, журналісти, доповідачі ПАРЄ. Такі тенденції ми трактуємо як спроби повернути радянські традиції “ручного” регулювання суспільних процесів. Якщо ці порушення матимуть системний характер – це спотворить результати вільного демократичного волевиявлення.

Ми можемо попередити цю загрозу через взаємний публічний обмін інформацією.

Мета громадського прес-центру “Місцеві вибори-2010. Факти, порушення, тенденції” – докладне інформування про:

  • перебіг виборчої кампанії,
  • ключові моменти та тенденції,
  • оцінки експертів та спостерігачів
  • зловживання та спроби застосування адмінресурсу
  • позитиви та негативи місцевих виборчих кампаній

 

Організатор громадський прес-центр “Місцеві вибори-2010. Факти, порушення, тенденції” – Громадянська асамблея України за підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Що відбуватиметься у рамках прес-центру

1. Щотижневі прес-конференції учасників консорціуму громадських організацій, які спостерігають за виборами (щочетверга), на яких буде висвітлено теми

  • виборчі технології: маніпуляції та чорний піар
  • застосування адмінресурсу
  • загрози виборам: гарячі точки

 

2. “День виборів” у неділю 31 жовтня із наданням найсвіжішої інформації з регіонів про хід голосування та результати місцевих екзитполів, а також коротким підсумковим брифінгом за першими результатами у понеділок, 1 листопада

3. Поточні прес-конференції з інформуванням про перебіг виборів та інформацією від спостерігачів, в тому числі за участі експертів з регіонів, з відео та фотоматеріалами.

Джерело: Громадянська асамблея України

Контакти:Андрій Когут, керівник проекту 0636179705, Ярина Ясиневич 0636286869, assembly@gau.org.ua

***

Комітет виборців України – всеукраїнська громадська організація, яка вже п‘ятнадцять років здійснює комплексний моніторинг виборчих кампаній в Україні на предмет дотримання учасниками виборчого процесу українського законодавства та міжнародних стандартів демократичних виборів.

Комітет виборців України — Наталія Линник, 044 2299730, 050 3426123, nata@cvu.kiev.ua

11 вересня Громадянська мережа ОПОРА розпочала національну кампанію моніторингу виборів до органів місцевого самоврядування. 177 громадських спостерігачів слідкують за ходом перегонів в усіх обласних та районних центрах України.

Громадянська мережа ОПОРА — Ольга Айвазовська, 044 2862670, a.olja@opora.org.ua

Мережа підтримки реформ та Громадянська Асамблея України реалізовують проект «Усвідомлений вибір 2010», що має на меті проведення комплексного експертного опитування щодо перебігу та характерних рис виборчої кампанії у 12 регіонах України, з його подальшим широким оприлюдненням на місцевому та загальнонаціональному рівні.

Мережа підтримки реформ — Катерина Сідаш, 044 5313768, kateryna@laboratory.kiev.ua

Громадянська асамблея України — Андрій Когут, 063 6179705, assembly@gau.org.ua

Фонд “Демократичні ініціативи” — аналітична організація, яка спеціалізується на аналізі громадської думки, аналізі соціальних і політичних тенденцій.

Фонд буде проводити чотири екзитполи виборів до органів місцевого самоврядування (вибори міських голів, міських та районних рад) у найбільших містах України: Харків, Одеса, Львів, Дніпропетровськ.

Фонд “Демократичні ініціативи” — Наталія Якимчук, 044 5813317, dif@dif.org.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: