Створено експертний центр для захисту прав пацієнтів

У Києві створено аналітико-експертний центр досліджень у сфері громадського здоров’я

В Україні створено аналітико-експертний центр досліджень у сфері громадського здоров’я. Його заснувала ВГО “Фундація медичного права та біоетики України” за підтримки програми “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду “Відродження”.

Основна мета центру – створення дієвих правових механізмів захисту прав пацієнтів і інших учасників медичних правовідносин. Серед основних пріоритетів його діяльності є забезпечення фахової громадської експертизи проблем сфери громадського здоров’я в Україні, аналіз національної законодавчої бази в галузі охорони здоров’я, а також вплив на формування державної політики України в цій царині.

Вікторія Тимошевська, директор програми “Громадське здоров’я”, зазначила: “Зважаючи на стан державної системи охорони здоров’я в Україні, на сьогодні існує гостра необхідність залучення професійних громадських організацій до комплексної та незалежної експертизи чинного законодавства у сфері охорони здоров’я для забезпечення впливу на формування нових юридичних практик, спрямованих на захист прав людини у сфері громадського здоров’я”.

У галузі охорони здоров’я в середньому 40% скарг стосуються неправильних дій медпрацівників, 21% пов’язані з незадовільним лікуванням у стаціонарі, 16,71% стосуються незадовільного медичного обслуговування в амбулаторіях і поліклініках, 16,4% скарг подано у зв’язку зі смертю хворих, 5,88% – у зв’язку з грубим ставленням до хворих.

Контакти: ВГО “Фундація медичного права та біоетики України”, Христина Терешко, (032) 27 28 001, 067 731 30 35, prlawlab@ukr.net

***

Мета програми “Громадське здоров’я” – захищати права вразливих груп населення у сфері охорони здоров’я шляхом підтримки та розвитку потенціалу громадськості й активістських організацій, сприяти становленню політик і практик у сфері громадського здоров’я, які відповідають міжнародним стандартам, базуючись на принципах доказової медицини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: