Студенти Чернігівщини відзначають зростання корупції у вишах

Опитування провів Громадський центр “Час”

На думку студентів Чернігівщини, за останні 3-4 роки корупції у вищих навчальних закладах побільшало. Про це свідчать результати опитування, яке провів Громадський центр “Час” за підтримки програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”.

В опитуванні взяли участь 50 студентів, з них 52% – хлопці, 48% – дівчата. 48% опитаних студентів під терміном “корупція” розуміють саме хабарництво, а 36% трактують корупцію як використання службового становища в особистих інтересах або для збагачення.

Студенти вважають, що за останні 3-4 роки корупції у вищих навчальних закладах побільшало. Так думають 48% опитаних. А 60% студентів уже потрапляли в корупційні ситуації цього року.

Основною причиною дачі хабара викладачу студенти називають відсутність часу чи можливості вирішити все законним шляхом. Абсолютна більшість (92%) вважає, що під подарунком, який іноді пропонують у ВНЗ, маються на увазі саме гроші.

“Стосовно причин корупції серед викладачів погляди студентів розділилися. 48% опитаних основною причиною вважають низьку заробітну платню викладачів, а 40% кажуть, що причина у відсутності громадського контролю”, – відзначила керівник Громадського центру “Час” Вероніка Рибак.

Контакти:
Громадський центр “Час”
097 90 90 298
go.time.chernigiv@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: