Стислий Річний звіт МФВ за 2008 рік

У 2008 році МФВ надав біля 6 мільйонів доларів США на підтримку програмної діяльності задля демократичних зрушень та реформ у сфері права (правозахист, реформування судочинства та інституту кримінальної юстиції, доступ до інформації); зміцнення громадянського суспільства (посилення впливу та контролю громадян за владою всіх рівнів); у напрямку європейської інтеграції країни; у сфері ЗМІ; у галузі загальної та вищої освіти, включаючи інклюзивну освіту дітей з особливими потребами; у системі охорони здоров’я, у тому числі захисті прав паціентів та інших вразливих груп населення; в області інтеграції національних меншин в українське суспільство, за умов збереження та розвитку їх культурних особливостей; у сфері культури Фонд сприяв виданню перекладів українських творів світової суспільної думки, а також розвитку видавничої справи.

Міжнародний фонд “Відродження” (МФВ)  оприлюднює черговий стислий річний звіт про свою діяльність за минулий рік. (“Дзеркало тижня”, №8 (736) 7 березня 2009р.)

 У 2008 році МФВ надав близько 6 мільйонів доларів США на підтримку програмної діяльності задля демократичних зрушень та реформ у сфері права (правозахист, реформування судочинства та інституту кримінальної юстиції, доступ до інформації); зміцнення громадянського суспільства (посилення впливу та контролю громадян за владою всіх рівнів); у напрямку європейської інтеграції країни; у сфері ЗМІ; у галузі загальної та вищої освіти, включаючи інклюзивну освіту дітей з особливими потребами; у системі охорони здоров’я, у тому числі захисті прав паціентів та інших вразливих груп населення; в області інтеграції національних меншин в українське суспільство, за умов збереження та розвитку їх культурних особливостей; у сфері культури Фонд сприяв виданню перекладів українських творів світової суспільної думки, а також розвитку видавничої справи.

2008 рік був для Фонду так само складним, як й для всіх громадян України. Сприяти демократичному розвитку країни, намагаючись підтримувати та просувати кращі громадські ініціативи в умовах перманентної політичної, а, згодом, фінансово-економічної, кризи нелегко. Втім, ми вважаємо, що, не зважаючи на кризові умови (чи навпаки – завдяки таким), громадянське суспільство країни у 2008 р. стало більш зрілим. Цей звіт якраз відбиває ті, часто невидимі процеси, які відбуваються на рівні громадських організацій та в цілому в країні. Він містить лише основний опис суспільно значимих починань та проектів, які здійснилися або здійснюються за фінансового сприяння Фонду на кошти, отримані від його засновника Джорджа Сороса та інших спів-донорів, партнерів МФВ.

Додамо, що в умовах світової кризи Дж.Сорос, погоджуючись з програмними стратегіями, розробленими Правлінням та керівництвом МФВ, знайшов можливість збільшити грантові витрати Фонду у 2009 р.  на 1 мільйон доларів США.

Здійснення благодійної донорської діяльності Фонду можливе лише завдяки роботі незалежних експертів-членів Програмних рад МФВ, які й приймають рішення щодо фінансування Фондом громадських та інших ініціатив. МФВ висловлює подяку членам Програмних рад, партнерам-співдонорам,  а також представникам різних гілок влади, міністерств і відомств, які, не зважаючи на несприятливі умови для демократичних перетворень, були відкриті для співпраці як з проектами, підтриманими МФВ, так і безпосередньо з Фондом і його експертами.

МФ “Відродження” залишається найбільшою донорської структурою, яка сприяє розвитку сучасного громадянського суспільства в Україні.  МФВ бачить свою місію не лише у підтримці окремих ініціатив громадян та інституцій країни, а й у наполегливому створенні кращих умов, у тому числі правових, для максимального широкого громадського активізму, самоорганізації громадян у всіх сферах та на всіх рівнях українського суспільства.

Виконавчий директор МФВ,
Євген Бистрицький

Стислий Річний звіт МФВ за діяльність у 2008 році

Христина Басілія, менеджер зі зв’язків з громадськістю
тел: +380 (44) 461 97 09 | факс: +380 (44) 486 76 29
eлектронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua
офіс: м. Київ, вул. Артема, 46, кім.1

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: