Статути громад стануть відкритішими

Інститут Політичної Освіти здійснює проект “Статут громади – основа правового забезпечення доступу до публічної інформації на місцевому рівні”

Інститут Політичної Освіти здійснює проект “Статут громади – основа правового забезпечення доступу до публічної інформації на місцевому рівні”. Проект підтримує програма “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Мета проекту – забезпечити доступ до публічної інформації через приведення статутів та інших рішень місцевих громад у відповідність до законодавства про доступ до публічної інформації, а також здійснити всеукраїнське поширення найкращих практик.

Заходи проекту:
– розсилання в 45 найбільших територіальних громад типового інформаційного запиту з вимогою надати копії статутів громад, регламенти роботи рад і виконкомів з усіма додатками й доповненнями;
– опрацювання отриманих відповідей, аналіз отриманих документів;
– направлення звернень із пропозиціями щодо приведення статутів і рішень місцевих рад у відповідність із законом “Про доступ до публічної інформації”;
– обробка й систематизація отриманих відповідей;
– при потребі надсилання повторних листів, а також скарг у правоохоронні органи (передусім прокуратуру) на відмови органів влади привести у відповідність до закону власні рішення;
– проведення всеукраїнської конференції для забезпечення доступу мешканців громад до інформації;
– створення Громадської ініціативи “За прозору місцеву раду”.

До співпраці запрошують представників органів місцевого самоврядування, ЗМІ, громадських організацій, а також активних громадян.

Контакти:
Інститут Політичної Освіти
Сергій Богданенко, 067 276 49 80
Олександр Солонтай, 050 372 5 100
prozorarada@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: