Статут Тернополя планують прийняти до місцевих виборів

27 січня 2010 року в приміщенні Тернопільського прес-клубу відбулася прес-конференція директора програми «Посилення впливу громадянського суспільства» Міжнародного фонду «Відродження» Олексія Орловського та співкоординатора громадянської коаліції «Своє місто - свій статут», керівника проектів ТМО «Нівроку» Володимира Ханаса.

Володимир Ханас проаналізував роботу над проектом “Тернополю статут міста”, проаналізував пропозиції громадськості щодо розробки, прийняття і впровадження Статуту територіальної громади міста Тернополя. Особливий наголос було зроблено на важливості громадських слухань для міста. Проект такого Положення, розробленого ТМО “Нівроку”, було запропоновано для обговорення тернополянам.

Олексій Орловський ознайомив присутніх з напрямками роботи фонду «Відродження». Зокрема він зазначив, що за час роботи фонду «Відродження» в Україні було спрямовано понад 120 мільйонів доларів на розвиток громадянського суспільства. Це програми залучення громадськості до процесу прийняття рішень органами місцевого самоврядування, безоплатної правової допомоги з різних питань, проблеми ВІЛ-СНІДУ, наркоманії, питання європейської інтеграції, захисту прав ув’язнених тощо. Загалом фонд працює за дев’ятьма напрямками.

Він також зазначив про важливу роль громадськості у процесі підготовки такого важливого документу, як Статут територіальної громади, котрий в першу чергу повинен відбражати інтереси членів територіальної громади.

“Основна тут проблема, яку має вирішити Статут – якраз питання, пов’язані із забезпеченням залучення громадськості до процесу прийняття рішень органами влади. Справа в тому, що переважна більшість форм місцевої, або так званої “локальної” демократії, згідно з чинним законодавством, мають бути регламентовані якраз на рівні Статутів територііальних громад. Мова йде перш за все про такі форми, як громадські слухання, як місцеві ініціативи, як загальні збори членів територіальних громад за місцем проживання, і тому подібне.” – Олексій Орловський.

– Ми повинні прийняти Статут до місцевих виборів, – зазначив заступник міського голови, заступник голови робочої групи по підготовці Статуту, Леонід Бицюра. Для того, аби потім новообрана влада не почала роботу по новому. – Остання дата, коли може бути прийнятий Статут – це 30 травня.

На переконання присутніх на прес-конференції, Статут територіальної громади Тернополя повинен бути повноцінним дієздатним документом і в жодному разі не може бути інструментом передвиборчого піару та застосовуватися у передвиборчій агітації на місцевих виборах.

Із запропонованим варіантом тексту Статуту та ходом обговорення можна також ознайомитися за посиланням http://statut.te.ua/

Джерело: Тернопільська правда

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: