Стартував перший літературний конкурс для військових та ветеранів “4.5.0.”

З 20 травня до 20 липня триває прийом робіт для участі у конкурсі воєнної прози та поезії “4.5.0.” для військовослужбовців і ветеранів російсько-української війни. Конкурс організовує Міжнародний фонд “Відродження” у співпраці з Видавництвом Старого Лева. 

Дії росії зруйнували життя мільйонів українців та зробили тему війни центральною для осмислення та рефлексії. Втім, війна породила також історії мужності, жертовності та людяності, що потребують висловлення і поширення. Ми хочемо почути та посилити унікальні історії та переживання захисників України, посилити їх голоси та забезпечити підтримку і визнання.

Мета конкурсу – створити простір, де історії військових можуть бути почуті, а їх голоси — посилені. Учасники можуть подати свої роботи в категоріях “Оповідання”, “Есе”, “Нотатки або щоденникові записи” та “Вірші”. 

За результатами конкурсу найкращі роботи увійдуть до антології, що вийде друком у Видавництві Старого Лева у 2025 році. Переможці у своїх категоріях додатково отримають грошові призи у розмірі 45 тис. Грн.

Конкурс зосереджений на темі війни в Україні, відображаючи особистий досвід, переживання, героїзм, мужність, втрати, надію та інші аспекти, пов’язані з військовими діями та їх наслідками.

До складу журі конкурсу входять:

  • Павло ПАШТЕТ Белянський, письменник, військовослужбовець
  • Євген Лір, письменник, військовослужбовець, волонтер
  • Олена Лотоцька, письменниця, військовослужбовиця
  • Володимир Єрмоленко, письменник, філософ, волонтер
  • Олена Герасим’юк, письменниця, парамедикиня
  • Ростислав Семків, літературознавець, письменник

Твори приймаються українською мовою. Детальні умови та реєстраційна форма доступні у конкурсному оголошенні:

З питаннями можна звертатися на pr@irf.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: