“Становлення cуспільного мовлення в Україні” (прес-реліз)

1 квітня 2005 року, ГО "Українське демократичне коло" спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова провели Громадські слухання "Становлення cуспільного мовлення в Україні".

 

“Створення системи суспільного мовлення є першочерговим завданням нової влади і має здійснюватись шляхом трансформації державних телерадіокомпаній”

 

 1 квітня 2005 року, ГО “Українське демократичне коло” спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова провели Громадські слухання “Становлення cуспільного мовлення в Україні”.  

У громадських слуханнях взяли участь керівники теле- та радіокомпаній України, представники центральних органів виконавчої влади, народні депутати України, члени Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення, представники Верховного Суду, журналісти, медіа-експерти тощо, як зі столиці, так і з регіонів України.

На слуханнях було презентовано спеціалізоване видання “Перспективи становлення суспільного мовлення в Україні”, присвячене передумовам і особливостям створення суспільного мовлення в країні. Їх проведено за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Офісу з питань демократичних і соціальних перетворень, Бюро по країнах Європи та ННД Агентства США з міжнародного розвитку.

 За результатами громадських слухань її учасниками було ухвалено “РЕЗОЛЮЦІЮ ГРОМАДСЬКИХ СЛУХАНЬ “СТАНОВЛЕННЯ СУСПІЛЬНОГО МОВЛЕННЯ В УКРАЇНІ”.

 В ній, зокрема, йдеться про внесення до нової редакції Закону України “Про систему суспільного мовлення в Україні” таких принципів побудови суспільного мовлення:

  • фінансова та організаційна незалежність суспільного мовлення від держави та комерційних структур;
  • прозора та оптимальна система управління, максимальний контроль з боку широких кіл громадськості шляхом їх представлення в наглядових органах управління;
  • об’єктивність суспільного мовлення, що має бути забезпечена шляхом затвердження принципів редакційної політики.

 Повний текст резолюції: https://www.irf.ua/news?doc:int=1563


Контактні особи:

Віталій Замніус,

Директор програми “ЗМІ” МФВ

Христина Басілія,

Координатор програми 

Електронна пошта: zamnius@irf.kiev.ua

Електронна пошта: basiliya@irf.kiev.ua

Телефон: 461 95 00

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: