Соціологи назвали основні чинники, які визначають уподобання виборців

37% українців обирають ту чи іншу партію через її програму, ідеї та пропозиції

37% українців, які визначилися з вибором на майбутніх парламентських виборах, обирають ту чи іншу партію через її програму, ідеї та пропозиції. Про це свідчать дані соціологічного опитування, яке провів Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з Центром Разумкова за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” та Посольства Нідерландів в Україні.

Майже третина опитаних (31,6%) відповіли, що голосуватимуть за партію, оскільки їм “подобаються її лідери”, а 17,9% зроблять свій вибір тому, що ця партія “виражає інтереси таких людей, як я”. 16,7% обирають політичну силу, яка “у порівнянні з іншими є “меншим злом”, а 15,5% вважають певну партію гідною вибору, оскільки вона “вже довела здатність ефективної діяльності”. 15,1% голосуватимуть за політичну силу тому, що вона має добрі шанси на перемогу. Лише 1,2% респондентів стверджують, що “обрали цю партію випадково” (при відповіді на питання можна було обирати не більш ніж два чинники, що визначають вибір).

Виборцям також поставили питання, наскільки вплине на їхнє голосування те, що деякі партії включили до своїх перших п’ятірок відомих спортсменів і діячів мистецтва. Переважна більшість опитаних (62,5%) заявили, що наявність у списках спортсменів і митців ніяк не вплине на їхній вибір. Для 14,7% це ще більше підвищить привабливість партії, за яку вони й так збиралися голосувати. Натомість кожного десятого виборця це віднадить від голосування за таку партію. І лише 5,1% стверджують, що “це може змінити мій вибір, щоб я проголосував за цю партію”.

Опитування було проведено з 10 до 15 серпня в усіх областях України. Опитано 2009 виборців, похибка вибірки становить 2,3%.

Повні результати опитування

{qtube vid:=5dLDGkuFkPg#! w:=480 h:=385 b:=1 ap:=0 rel:=0}

Фонд “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва
(044) 581 33 17
dif@dif.org.ua

***

Місія Міжнародного фонду “Відродження” – фінансово й організаційно сприяти становленню відкритого, демократичного суспільства в Україні шляхом підтримки значущих для його розвитку громадських ініціатив.

 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: