Соціальних працівників Білозерщини навчили надавати допомогу жертвам домашнього насильства

6 червня в селищі Білозерка (Херсонська область) відбувся тренінг для соціальних працівників “Специфіка роботи з потерпілими від насильства в сім’ї”

6 червня в селищі Білозерка (Херсонська область) відбувся тренінг для соціальних працівників “Специфіка роботи з потерпілими від насильства в сім’ї”. Захід провів Білозерський районний осередок ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку” спільно з Білозерським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей і молоді за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Тренінг проводила психолог Херсонського обласного центру “Успішна жінка” Інна Сергєєва.

Новою для учасниць виявилася індикативна методика виявлення насильства, у якій визначено основні характеристики (психологічні, сексуальні та фізичні) жінок і дітей, що потерпають від домашнього насилля. Разом із тренером учасниці детально розглянули конкретні ситуації, з якими соціальні працівники стикаються на роботі.

Наприклад, був випадок, коли серед ночі до будинку соціальної працівниці по допомогу прийшла молода жінка, побита й уся в крові. Ледь жива вона втекла від п’яного чоловіка, залишивши вдома двох малолітніх дітей. Дзвінок до міліції очікуваних результатів не дав, тому соціальна працівниця пішла й забрала дітей, прихистила жінку у власному будинку. А на ранок потерпілій із дітьми все одно довелося повертатися додому, оскільки ні родичів, ані близьких людей, де можна було б залишитися жити, у неї не було. За словами учасниць тренінгу, у таких ситуаціях бракує відповідей на прості питання “Кому телефонувати? Що робити? Як допомогти?”.

Учасниці отримали інформаційні буклети з інформацією та контактами установ і служб, до яких можуть звертатися потерпілі від домашнього насильства.

Учасниці тренінгу наголошували на необхідності створити притулок для потерпілих від родинного насильства в Білозерському районі, завдяки якому вдалося б уникнути багатьох ситуацій, небезпечних для жінок.

“Я почула багато нового та змогла систематизувати свої знання, розкласти все по полицях. Зараз я вже бачу чіткий алгоритм своїх дій в екстремальних ситуаціях, я знаю про повноваження та функції відповідних служб, які протидіють насильству в сім’ї. Ознайомившись із психологічними особливостями осіб, які вчиняють насильство, я знаю, як треба розмовляти з агресорами та впливати на них, щоб захистити потерпілих”, – поділилася враженнями від тренінгу Олександра Олійник, соціальний працівник села Садове.

Контакти:
Білозерський районний осередок
ХОМГО “Молодіжний центр регіонального розвитку”
Катерина Павловська
(05547) 33 768
mcrr-bilozerka@i.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: