Сорос та Гейтс створять медичну компанію нового типу

Нова компанія в сфері світової охорони здоров’я буде орієнтуватися на боротьбу з хворобами, а не на доходи акціонерів.

Група благодійних фондів та інвесторів, очолювана Фондом економічного розвитку Сороса (Soros Economic Development Fund, SEDF) за підтримки Фонду Білла і Мелінди Гейтс, анонсувала запуск соціального підприємства “Вільний доступ до медицини по всьому світу” (Global Access Health, GAH), яке надасть доступ до останніх медичних технологій для країн третього світу за допомогою децентралізованих досліджень, розробки і виробництва в цих країнах.

Група придбала Mologic Ltd, що веде інноваційну компанію з виробництва недорогих швидких діагностичних тестів, які є важливим елементом боротьби з тропічними хворобами, такими як лихоманка Денге, шистосомоз і онхоцеркоз, а також COVID-19.

GAH вкладе в цю угоду більше 30 мільйонів фунтів стерлінгів (35 мільйонів євро).

Угода важлива тим, що перетворює комерційну компанію світового рівня в соціальне підприємство і дозволяє їй повністю реінвестувати свій прибуток в досягнення цих цілей.

Дане перетворення дозволить компанії заповнити прогалини в наданні діагностичних послуг по всьому світу в спільнотах з низьким доходом і регіонах, не охоплених компаніями, орієнтованими на прибуток.

Шон Хінтон (Sean Hinton), керівник Фонду економічного розвитку Сороса в рамках Фонду “Відкрите суспільство” заявив: “Пандемія COVID-19 виявила колосальну нерівність в світовій охороні здоров’я, особливо в доступі громадян країн з низьким і середнім доходом до недорогих і якісних життєво необхідних засобів діагностики. У нашій унікальній співпраці благодійні фонди та інвестори працюють разом з кваліфікованою і стратегічно мислячою командою управління, застосовуючи інноваційні методи. Це дозволить вирішити хоча б частину проблеми. Вперше сучасна комерційна компанія зосереджує всі ресурси на вирішенні однієї з найбільш актуальних проблем світової охорони здоров’я “.

Компанія Mologic була заснована в 2003 році Марком Девісом (Mark Davis) і його батьком Полом Девісом (Paul Davis), одним із творців ClearBlue, першого тесту на вагітність, що застосовується в домашніх умовах. Серйозна робота компанії в розробці тестів з діагностики тропічних захворювань, яким не приділяють належної уваги, підтримувалася грантами від декількох спонсорів, в основному від Фонду Білла і Мелінди Гейтс.

Марк Девіс, керівник компанії Mologic, вітає здійснення угоди: “Перетворення Mologic в соціальне підприємство – це обдуманий, логічний і природний крок для компанії, зосередженої на доставці доступних засобів діагностики і біотехнологій в місця, куди не заглядають компанії, що ганяються за прибутком. Завдяки підтримці акціонерів, спонсорів і партнерів наша компанія пройшла довгий шлях, у нас є фахівці і знання, необхідні для вирішення завдань і пошуку можливостей. Ми сподіваємося, що це унікальне співробітництво послужить прикладом іншим компаніям “.

“Тестування в охороні здоров’я надзвичайно важливо, щоб лікарі та медичні працівники могли призначати пацієнтам правильне лікування якомога раніше, – говорить Роксана Боннелл (Roxana Bonnell), експерт з охорони здоров’я Фонду” Відкрите суспільство “. – У ході пандемії COVID-19 ми з’ясували, що доступ до тестування дуже важливий, коли необхідно зупинити поширення інфекційного захворювання. Це питання, що стосується нас усіх”.

В рамках співпраці підприємство GAH включатиме в себе Mologic і споріднену некомерційну організацію “Вільний доступ до діагностики по всьому світу” (Global Access Diagnostics, GAD), засновану главами компанії Mologic за підтримки SEDF, Міністерства Великобританії з міжнародного розвитку, та інших підприємств в квітні 2020 року. Компанія GAD буде займатися випуском недорогих діагностичних тестів і видавати дозволи на використання технології Mologic в Африці і Південній Азії. Марк Девіс залишатиметься главою Mologic, а Пол Девіс залишиться науковим керівником. Компанія GAD буде окремою некомерційною організацією, її керівником стане Марк Редфорд (Mark Radford). Обидві компанії будуть повністю під управлінням і у володінні GAH. Багато благодійних фондів та інвесторів в даний час підтверджують свою участь в GAH, що розширить діапазон і діяльність організації.

Співпраця включає інвестиційний консорціум для придбання всіх акцій компанії Mologic, включаючи ті, якими володіють дві приватні інвестиційні компанії, Foresight Group LLP і Calculus Capital.

Інвестиції SEDF в GAH і GAD – частина портфеля недавніх інвестицій Фонду “Відкрите суспільство”, мета якого – розширити доступ до якісних продуктів і технологій охорони здоров’я по всьому світу. Ці інвестиції – закономірний підсумок роботи фонду за два десятиліття, що виступав за розширення доступу до кваліфікованих медичних послуг.

Фонд “Відкрите суспільство”, заснований Джорджем Соросом – найбільший приватний фонд, який виступає за права людини і захист соціальної справедливості. Фонд економічного розвитку Сороса, заснований в 1997 році, здійснює інвестиції в соціальні зміни для досягнення цілей Фонду “Відкрите суспільство”. В даний час здійснюється 35 інвестицій на загальну суму близько 300 мільйонів доларів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: