25 мільйонів доларів виділить Джордж Сорос для збереження демократії в Україні

Ще 75 мільйонів доларів він планує залучити від інших філантропів. «У нас є одне просте повідомлення: ми ніколи не покинемо Україну», – йдеться у заяві його Фонду. 

Сьогодні мережа Фундацій «Відкрите суспільство» (Open Society Foundations – OSF) філантропа джорджа Сороса виділяє 25 мільйонів доларів на запуск Українського Фонду Демократії та закликає інших донорів приєднатися до підтримки громадянського суспільства в Україні, у відповідь на напад президента Росії Володимира Путіна на демократію. Про це повідомляє сайт Мережі.

Ця ініціатива спирається на більш ніж тридцятирічну роботу «Відкритого суспільства» у Східній Європі з підтримки правозахисних організацій, незалежних журналістів та інших груп громадянського суспільства.

Мета створення Українського Фонду Демократії – об’єднати приватні фонди, великих і малих філантропів, а також приватний сектор, щоб зібрати 100 мільйонів доларів на підтримку громадянського суспільства, захист людської гідності та сприяння міжнародній солідарності з Україною.

«У нас є одне просте повідомлення: ми ніколи не покинемо Україну. Поки Путін намагається стерти її з мами світу, ми зробимо все можливе для народу України. Ми закликаємо інших приєднатися до нас». – заявив Алекс Сорос, заступник голови Фундації «Відкрите суспільство».

«Це визначальний момент для відкритих суспільств», – говорить Марк Маллок-Браун, президент Фундацій «Відкрите Суспільство» –  «Що б не говорив Кремль, зрозуміло, що Путін насправді боїться не НАТО і не ядерну зброю, а вільну та процвітаючу демократію на своєму порозі».

Український Фонд Демократії ставить перед собою три цілі:

Підтримка українського громадянського суспільства: з 1990 року незалежні українські організації відіграють життєво важливу роль у демократичному розвитку країни – від боротьби з корупцією до захисту незалежних ЗМІ та прав людини. Громадянське суспільство є основою будь-якої здорової демократії. Поки триває війна, та у період коли ми зіткнемось з її неминучими затяжними наслідками, фонд продовжуватиме підтримувати цю роботу – зараз ще більш важливу, ніж будь-коли.

Міжнародна солідарність з Україною: Фонд сприятиме міжнародним зусиллям із захисту свободи та незалежності України, а також боротьби з авторитаризмом та посилення міжнародної відповідальності за допомогою достовірного документування військових злочинів. Це передбачатиме і виділення ресурсів для розслідувальної журналістики, митців і науковців, а також для дослідницьких та правозахисних груп, які виступають за права людини та верховенство права в усьому регіоні.

Захист людської гідності: станом на сьогодні більше мільйона людей були змушені покинути Україну, ще більше переміщено в межах країни. Попереду – додаткові непередбачені загрози для цивільного населення. Фонд підтримуватиме гуманітарну допомогу для тих, чиї потреби не можуть бути забезпечені іншими зусиллями з надання допомоги, а також зміцнюватиме роботу сфери громадського здоров’я, захисту й прийняття біженців і, зрештою, післявоєнної відбудови.

«Кожен день в Україні зараз сповнений жахіть», – сказав Олександр Сушко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», українського представництва Фундації «Відкрите Суспільство». «Водночас я відчуваю велику гордість, я бачу, як Україна, Європа та велика частина світу протистоять агресії Путіна. Ми продовжимо захищати свободу та стовпи демократії тут і по всьому світу».

Мережа Фундацій Відкритого суспільства, заснована Джорджем Соросом, є найбільшою у світі приватною донорською організацією, що підтримує незалежні групи, які працюють заради справедливість, демократії та прав людини. «Відкрите суспільство» працює в Україні через Міжнародний фонд «Відродження» з 1990 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: