Скадовські старшокласники запитували юристів про свої права

Тетяна Шипилова, представниця Центру правової інформації та консультацій у Скадовську, опублікувала на порталі "Правовий простір" матеріал за підсумками круглого столу, присвяченого дотриманню прав дитини

Тетяна Шипилова, представниця Центру правової інформації та консультацій у Скадовську, опублікувала на порталі “Правовий простір” матеріал за підсумками круглого столу, присвяченого дотриманню прав дитини. Роботу Центру координує ГО “Скадовщина – мій рідний край” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Скадовські старшокласники запитували юристів про свої права
Тетяна Шипилова

«Дитина – теж людина!» – Ці слова були записані в Женевській декларації з прав дитини. І саме цій темі – дотриманню прав дитини – був присвячений круглий стіл, в якому брали участь юристи Скадовського районного Управління юстиції, Центру правової інформації та консультацій Скадовської районної громадської організації «Скадовщина – мій рідний край» та учні 15 районних та міських середніх шкіл. Проходив він у межах правового тижня, присвяченого правам людини. І став продовженням заходів, приурочених до 10 грудня – Міжнародного дня захисту прав людини.

Зустріч проходила в актовому залі Скадовської загальноосвітньої школи № 3 . Виступали перед учнями дев’ятих-одинадцятих класів і відповідали на запитання, що стосуються прав дітей, Ірина Сахацька , начальник Скадовського районного управління юстиції , Людмила Петренко, старший спеціаліст управління юстиції та Віра Шульгіна, координатор Скадовського Центру правової інформації та консультацій громадської організації «Скадовщина – мій рідній край». Початок правовим зустрічам вже був покладений. Старшокласники третьої школи перед круглим столом провели інтелектуальний марафон на правову тематику зі збірною командою сільських шкіл. З двох команд найбільшого успіху у відповідях на юридичні питання домоглися учасники школи № 3, чия команда була названа «Фемідою». Крім того, школою були надруковані буклети, які в популярній формі розповідають про основні права дитини.

Вступне слово на зустрічі взяла Ірина Сахацька . Вона коротко розповіла про підписання Конвенції з прав дитини багатьма країнами, в тому числі і Україною, і запросила учасників «круглого столу» ставити питання, що їх цікавлять. Таких виявилося дуже багато. Старшокласників цікавив механізм щодо здійснення правового захисту дитини. Чи є в Конституції України розділ, присвячений саме цій правовій темі . Що було зроблено в Україні за останні роки після підписання Конвенції, і які питання у сфері захисту прав дитини сьогодні найбільш актуальні в країні. Якими законами гарантуються права і як дитина може реалізувати своє право. Чи існує контроль за дотриманням прав дитини в Україні та на міжнародному рівні. Які правозахисні організації працюють у Скадовську, і куди можна звернутися . Відповідаючи на останнє питання, Ірина Сахацька розповіла про існування служби захисту прав дитини при районній держадміністрації. А Віра Шульгіна детально висвітлила роботу Скадовського Центру правової інформації та консультацій. «Звертатися з різними питаннями, з будь-яких життєвих ситуацій, до нас можна безкоштовно!», – підкреслили обидві представниці. Не обійшли стороною і питання про дітей-відмовників. «Таких в нашому районі немає … З мамами , які наважилися у пологових будинках на цей крок , проводять бесіди як психологи, так і соціальні працівники… Чимало діток беруть і в прийомні сім’ї, і в дитячі будинки сімейного типу», – була відповідь фахівців.

Старшокласників цікавила і така ситуація: чи приходять за правовим захистом в ці організації безпосередньо діти? Ірина Сахацька розповіла про те, що до них у відділ дійсно звертаються старшокласники, яких перед районними та обласними олімпіадами цікавлять питання на правову тематику, а також з проханням про консультації перед вступом до навчальних закладів юридичного напряму . Віра Шульгіна дала докладну відповідь про те, що до них звертаються дорослі. Крім того були факти звернень, хоча і не у великій кількості, студентів з питань захисту сімейних, житлових та майнових прав . Це, як правило, розлучені батьки, які після розлучення діють в інтересах своїх дітей. Йдеться про соціальний захист дитини і виплати аліментів.

Юристи відзначили активність і зацікавленість дитячої аудиторії у проведенні круглого столу. «Цього року він пройшов набагато енергійніше і змістовніше, ніж у минулому» , – зазначила Ірина Сахацька . Можливо й тому, що школярі стали набагато відповідальніше ставитися до своїх прав. А тому й до круглого столу підготувалися ґрунтовно. Як сказала на завершення зустрічі учениця третьої школи – Аліна Шишківська, учасниця команди-переможниці інтелектуального марафону: «Все це дуже цікаво і пізнавально. І якщо навіть у майбутньому я не стану юристом, впевнена: правові знання, отримані мною в школі, на юридичних поєдинках, знадобляться мені в подальшому житті».

Контакти:
ГО “Скадовщина – мій рідний край”
(05537) 5 34 13
8282@i.ua

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: