Систему працевлаштування інвалідів закликають переглянути

На думку експертів, право людей з інвалідністю на працю можна забезпечити загальними зусиллями держави та громадських організацій через внесення змін до законодавства й організацію суспільного діалогу

Право людей з інвалідністю на працю можна забезпечити загальними зусиллями держави та громадських організацій через внесення змін до законодавства й організацію суспільного діалогу. Про це 21 березня в Харкові заявили учасники фокус-групового обговорення, яке провела ГО “Інститут прикладних гуманітарних досліджень” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Учасники обговорили найгостріші моменти працевлаштування людей з інвалідністю. За словами фахівців, норматив працевлаштування інвалідів від середньооблікової кількості працівників не враховує специфіки галузевих підприємств (транспорт, гірнича промисловість): на цих підприємствах важко знайти адекватні вакансії для інвалідів. Крім того, система квотування тільки вводить зобов’язання для роботодавців – натомість, на думку фахівців, варто розробити й систему стимулів.

Крім того, було відзначено низьку мотивацію інвалідів у пошуках роботи, модель поведінки “я інвалід, тож держава зобов’язана допомагати, навчати, працевлаштовувати мене”.

Також учасники нагадали, що Державна служба зайнятості має спеціальну службу з роботи з інвалідами у відділі сприяння працевлаштуванню. Проблемними моментами при працевлаштуванні інвалідів з досвіду роботи цього відділу було названо: подання роботодавцями вакансій, не пристосованих для працівників з інвалідністю; скасування порядку атестації робочих місць інвалідів; часта практика реєстрації інваліда в центрі зайнятості задля отримання грошової допомоги, а не для пошуку роботи.

Контакти:
ГО “Інститут прикладних гуманітарних досліджень”
Валерія Кохан
050 406 59 69
iahr@online.ua

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: