Системна робота з місцевою владою принесла результат

На порталі "Правовий простір" опубліковано матеріал Ольги Жукової про процес підготовки й адвокації ухвалення програми "Ромське населення" на 2014-2015 роки, яку нещодавно прийняла Ужгородська міська рада

На порталі “Правовий простір” опубліковано матеріал Ольги Жукової про процес підготовки й адвокації ухвалення програми “Ромське населення” на 2014-2015 роки, яку нещодавно прийняла Ужгородська міська рада. До розробки документу долучалися юристи Центру правової інформації та консультацій в Ужгороді, роботу якого координує Карпатське агентство прав людини “Вестед”, Товариство ромів Закарпаття “Рома” й ГО “Романі черхень” за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного фонду “Відродження”.

Системна робота з місцевою владою принесла результат
Ольга Жукова

Ми вже писали, що Ужгородська міська рада 5 вересня затвердила програму «Ромське населення на 2014-2015 роки» з доповненнями, які внесла громадська організація Карпатська агенція прав людини «Вестед».

Цій, надзвичайно важливій для ужгородських ромів, події передувала дворічна робота з місцевою владою. А кульмінацією стала кампанія представництва та захисту прав ромів, що відбулася протягом серпня-вересня цього року.

Про необхідність розробки міської програми підтримки ромського населення громадські організації і, зокрема, Центр правової інформації та консультацій в Ужгороді заявляли неодноразово, зверталися до влади зі зверненнями. В результаті, буди дані відповідні доручення голови Закарпатської обласної адміністрації. Проте Ужгородська міська рада так і не розробила програму протягом двох років.

Нарешті, в серпні цього року був підготовлений проект рішення про програму «Ромське населення на 2014-2015 роки», який мав розглядатися на сесії міської ради наприкінці серпня.

Розуміючи значення цього документу для просування інтересів ромської громади, фахівці Центру правової інформації та консультацій, до якого входить декілька громадських організацій, розпочали кампанію адвокасі.

Першим кроком кампанії стали консультаціїз партнерами у мережі фейсбук, які ініціювали активісти громадської організації Карпатська агенція прав людини «Вестед». Ці консультації допомогли оперативно спланувати дії та розподілити обов`язки. Адже зробити треба було багато і швидко.

Другим кроком активістів стало письмове звернення до усіх восьми постійних депутатських комісій міської ради з проханням доповнити програму додатковими пунктами.

У цих пунктах йшлося про важливість здобуття освіти ромськими дітьми та молоддю. Пропозиція включити заходи з підтримки здорового способу життя, необхідності спрощення доступу до медичного обстеження, стаціонарного лікування та екстреної медичної допомоги. А також пропозиції по виділенню ромам земельних ділянок.

З 20 по 27 серпня активісти Центру взяли учать у всіх постійних депутатських комісіях та озвучували свої пропозиції, вели переговори з окремими депутатами. За результатами переговорів депутатські комісії сформували свої зауваження та пропозиції до програми.

Паралельно з цим, активісти Центру переконали розробника програми – управління освіти Ужгородської міської ради підтримати пропозиції громадськості.

І вже 5 вересня відбулася сесія Ужгородської міської ради. Депутати розглянули програму і проголосували «ЗА» з доповненнями громадських активістів в цілому. Із 45 депутатів, які взяли участь у сесії, за документ проголосували 41 депутат.

Таким чином, завдяки великій підготовчій роботі, оперативному реагуванню та поінформованості про практику ухвалення рішень міською радою, ромські правозахисні організації змогли забезпечити позитивний результат кампанії просування інтересів ромів.

Довідка

Слово «advocacy» – походить від грецьких «ad» – тут, в даний момент; «voca» – звати, закликати. Кампанії адвокасі або «представництво інтересів та захист прав» – це система взаємопов`язаних дій або кроків, направлених на довгострокові зміни в суспільстві або спосіб ухвалення політичних рішень.

Контакти:
Карпатське агентство прав людини “Вестед”
(0312) 61 96 61
v_clinic@mail.ru

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: