Сімферопольську міськраду зобов’язали відповісти на інформаційний запит щодо генплану

Донецький апеляційний адміністративний суд визнав протиправним ненадання відповіді Сімферопольською міською радою на інформаційний запит Східноукраїнського центру громадських ініціатив щодо генерального плану міста

Донецький апеляційний адміністративний суд визнав протиправним ненадання відповіді Сімферопольською міською радою на інформаційний запит Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ) щодо генерального плану міста. СЦГІ здійснює моніторинг доступності генпланів за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”, Програми розвитку ООН і Міністерства закордонних справ Данії.

У своєму інформаційному запиті, надісланому ще 2010 року, громадська організація просила міську раду надати для ознайомлення графічну складову генерального плану Сімферополя. Проте міськрада проігнорувала запит і не дала жодної відповіді.

У відповідь СЦГІ подав заяву до суду. Активісти просили суд зобов’язати міськраду Сімферополя надати громадській організації карти генплану для ознайомлення.

Розглядаючи позовну заяву центру, Донецький адмінсуд замість зобов’язати міськраду Сімферополя надати генплан міста зобов’язав її просто дати відповідь на інформаційний запит.

“Нам сподобалася ідея Донецького адмінсуду спонукати міську раду Сімферополя дати відповідь на інформаційний запит. Але додатково ми звернулися до Вищого адміністративного суду України з вимогою все-таки зобов’язати міську раду Сімферополя надати нам для ознайомлення графічну частину генерального плану міста. На жаль, у Вищому адмінсуді вирішили підтримати рішення своїх донецьких колег”, – розповів Вадим Сабінін, юрист Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

“Тепер ми чекаємо на відповідь Сімферопольської міської ради. Для виконання рішення суду ми вже подали заяву до судової виконавчої служби. Вірю, що тепер, коли діє закон України “Про доступ до публічної інформації”, сімферопольським чиновникам буде набагато складніше приховувати від громадян генеральний план міста”, – коментує ситуацію Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Із відповідями міської ради та всіма постановами судів у справі щодо оприлюднення генерального плану Сімферополя можна ознайомитися тут

Контакти:
Східноукраїнський центр громадських ініціатив
Аліна Бондар
099 93 23 673
bondar.alina21@gmail.com

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: