Сім років стажу врятував письмовий запит пенсіонера

Ольга Настіна, координатор Центру правової інформації та консультацій у Білій Церкві, опублікувала на порталі "Правовий простір" статтю про відстоювання права мешканця міста на законну пенсію

Ольга Настіна, координатор Центру правової інформації та консультацій у Білій Церкві, опублікувала на порталі “Правовий простір” статтю про відстоювання права мешканця міста на законну пенсію. Роботу Центру координує ГО “Правова єдність” за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”.

Сім років стажу врятував письмовий запит пенсіонера
Ольга Настіна

Олександр Григорович* – «молодий» пенсіонер, але вже має неприємний досвід спілкування з працівниками Пенсійного Фонду та, на щастя, вдалий досвід захисту свого права на справедливу пенсію.

Мешканець Білої Церкви Олександр Григорович досяг пенсійного віку в середині 2013 року. Як передбачено, він зібрав пакет всіх документів, необхідних для призначення пенсії за віком, та відніс його до Управління Пенсійного фонду України в Білій Церкві. Але простим шлях до отримання пенсійного посвідчення не був. Спочатку спеціалісти управління декілька разів відправляли чоловіка за додатковими документами (архівними довідками з колишніх місць роботи, довідками про заробітну плату). Коли Олександр Григорович все ж таки зібрав документи, яких не вистачало, то мав надію, що на цьому все закінчиться і він нарешті почне отримувати пенсію. Проте не все так сталося, як гадалося.

Через деякій час спеціалісти Управління Пенсійного фонду у Білій Церкві розгледіли розбіжності у відомостях, що занесені в трудову книжку, та в архівних довідках з колишніх місць роботи. Враховуючи це чоловіку повідомили, що пенсію йому призначать, проте до стажу не зарахують 7 років роботи, хоча він добросовісно пропрацював на підприємстві з 1983 року по 2012 рік без перерв. На слушне питання, що робити, йому відповіли, що звертатись за захистом своїх прав марно, адже підприємство, на якому він працював, вже давно ліквідоване, документи не збереглися, тому довести щось буде неможливо. Олександр Григорович повірив словам держслужбовців та пішов розчарований з думками, невже роки праці підуть коту під хвіст.

Звичайно такі проблеми обговорюються у родині, у колі знайомих. Знайшлися небайдужі люди, які переконали пенсіонера не складати рук, а добиватись правди та порадили звернутись за безоплатною правовою допомогою до Білоцерківського Центру правової інформації та консультацій, створеного громадською організацією «Правова єдність» за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Юрист Центру Марина Лисич проаналізувала всі документи, подані заявником та допомогла Олександру Григоровичу написати заяву на ім’я начальника Управління Пенсійного фонду України у Білій Церкві з вимогою зарахувати 7 років праці до загального трудового стажу для призначення пенсії по віку. Заяву, зроблену у двох примірниках, пенсіонер відніс до управління, зареєстрував, залишив собі один екземпляр. Результат не примусив себе довго чекати. Спеціалісти управління додатково витребували з архіву уточнюючі довідки, на підставі яких пенсіонеру було все таки враховано в стаж роботи аж 7 років праці та відповідно перераховано призначену пенсію в бік підвищення.

Як зауважують у Центрі правової інформації та консультації, наведена історія доводить величезне значення саме письмового, а не усного звернення до різних інстанцій. Такий механізм спілкування з чиновниками позбавляє їх можливості ігнорувати вимоги людини та змушує відповідати на звернення. Отже, висновок один – не треба лінуватися, варто робити все від вас залежне, щоб відстояти своє право на заслужену пенсію.

*Ім’я та прізвище героя змінене з етичних міркувань

Контакти:
ГО “Правова єдність”
pravova.ednist@yandex.ru

***

Мета програми “Верховенство права” – підтримати ініціативи громадянського суспільства, спрямовані на захист прав людини й основоположних свобод, сприяти підвищенню правової свідомості та громадської активності на центральному та місцевому рівнях.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: