Сільським громадам бракує знань про енергозбереження

За словами посадовців, сільським громадам бракує практичних знань і технічної підтримки для впровадження проектів у сфері енергозбереження

Сільським громадам бракує практичних знань і технічної підтримки для впровадження проектів у сфері енергозбереження. Про це 17 травня під час круглого столу в місті Хотин (Чернівецька область) заявив голова Хотинської райради Дмитро Руденко. Захід провела ВБО “Глобальна синергія” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

За словами Дмитра Руденка, сільські громади вже мають певний досвід реалізації проектів у сфері енергозбереження в комунальних закладах. Наприклад, у 2011-2012 роках для дошкільних навчальних закладів сіл Крутеньки й Рукшин було залучено понад 250 тис. грн.

Зі свого боку, керівники місцевих шкіл розповіли про брак інформованості щодо впровадження енергозберігальних заходів і наголосили на необхідності розробити чіткий план дій для підвищення енергоефективності шкільних будівель. Зокрема, йдеться про встановлення в закладах енергозберігальних вікон, заміну систем освітлення, утеплення тощо.

“Сьогодні на місцевому рівні надзвичайно гостро постало питання про зменшення енергоспоживання бюджетною сферою. На рівні району потрібно розробити стратегію енергоефективної політики для громадських закладів, зокрема навчальних установ, і ми зацікавлені в допомозі з боку громадськості й будемо активно залучати представників громади та громадських організацій до співпраці в цьому напрямі”, – наголосив Юрій Юзва, голова Хотинської районної держадміністрації.

Контакти:
ВБО “Глобальна синергія”
(044) 465 64 41
globalsynergyfoundation@gmail.com

***

Мета Європейської програми  – сприяти європейській інтеграції України через поєднання зовнішнього тиску Європейського Союзу з внутрішнім тиском українського громадянського суспільства для утвердження цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: