Школярі Рівненщини поглибили знання про євроінтеграцію

25 активістів шкільних євроклубів Рівненщини взяли участь у “Школі європейської інтеграції”

25 активістів шкільних євроклубів Рівненщини взяли участь у “Школі європейської інтеграції” – циклі навчально-методичних семінарів, що покликані підвищувати ефективність роботи таких клубів. Захід організували Центр європейської інформації в Рівному, який діє за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”, Рівненська обласна молодіжна громадська організація “Євроклуб”, Регіональний благодійний фонд “Рівне. Європейський вибір”, ВГО “Українська асоціація досліджень європейської спільноти” (UECSA) та Рівненська державна обласна бібліотека в межах проекту “Крок до Європи – 3 етап”.

Протягом першого дня Школи учасники складали своє визначення Євросоюзу, шукали спільне та відмінне між Україною та ЄС, дивилися й обговорювали короткі відеоролики про євроінтеграцію, брали участь у дебатах на тему “Україні варто інтегруватися в Євросоюз”, визначали, що дає євроклуб учню, вчителю, батькам і школі, писали в групах сценарії до святкування в травні Днів Європи тощо.

На другий день євроклубівці за допомогою волонтерки з Латвії з’ясовували, що таке волонтерство, як воно з’явилося, як стати волонтером і залучити інших. Учні знайомилися з українськими та закордонними програмами волонтерства.

Протягом третього дня навчань учасники вчилися партнерства з владою, бізнесом, громадськими організаціями та ЗМІ.

Під час останніх двох днів представники євроклубів вчилися втілювати власні ідеї в життя через написання проектів і залучення коштів. Вони дізнавалися, як визначити проблему в проекті, як написати мету й завдання, а також скласти робочий план. У підсумку учні написали чотири проекти: “Чарівне Рівне” (присвячений проблемі сміття в місті), “Музика врятує світ” (присвячений проведенню вільного часу молоддю Рівного та створенню центру для талановитої молоді), “День Європи” (святкування Дня Європи), “Спорт для молоді” (відновлення спортивного комплексу в місті Дубно).

Контакти: РОМГО “Євроклуб”, Тарас Гаюн, 096 131 48 39, 095 1 52 52 62, t.hayun@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: