Школа клініциста

7-9 квітня у Львові пройшла Школа клініциста на базі медико-юридичної клініки, яка створена кафедрою медичного права ЛНМУ імені Данила Галицького та юридичним факультетом Львівської комерційної академії, за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

7-9 квітня у Львові пройшла Школа клініциста на базі медико-юридичної клініки, яка створена кафедрою медичного права ЛНМУ імені Данила Галицького та юридичним факультетом Львівської комерційної академії,  за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

Метою заходу було підвищення рівня теоретичних знань і удосконалення практичних навиків щодо забезпечення прав людини у сфері охорони здоров’я, розширення мережі медико-юридичних клінік, імплементація міждисциплінарного підходу в юридичний клінічний рух України, налагодження співпраці між вишами.

У заході взяли студенти-юристи і студенти-медики, які є консультантами юридичних клінік, у тому числі медико-юридичних, а також викладачі та куратори клінік.

Протягом першого дня висвітлювались загальні засади надання правової допомоги (зокрема, інтерв’ювання, консультування), а другий і третій день розглядались питання забезпечення прав людини у сфері охорони здоров’я, прав й обов’язків пацієнтів і медиків, механізми їх захисту, юридична практика (національних судів і ЄСПЛ), стратегічне судочинство. Крім цього, було висвітлено питання етики в роботі консультанта, попередження професійного вигорання.

Організатори поділились досвідом функціонування першої в Україні медико-юридичної клініки, презентували її роботу, зокрема ad hoc групи, а також провели сесію «рівний-рівному», де студенти як медики, так і юристи, які є консультантами медико-юридичної клініки, розповідали про переваги роботи в клініці та труднощі, з якими вони зустрічаються у повсякденній роботі.

В підсумку учасники заходу обговорили можливість створення не лише медико-юридичних клінік, а й інших мультидисциплінарних клінік, наприклад, поєднання правників і психологів, правників і журналістів, правників і соціальних працівників, що також дуже важливо для захисту прав людини.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: