Шкільні європейські клуби Вінниччини відзначили Європейський день іноземних мов

24 вересня 2009 року 17 шкільних європейських клубів м. Вінниці та Вінницької області завітали до обласної бібліотеки ім. К.А. Тімірязєва на запрошення Координаційного центру мережі євроклубів Вінниччини з метою більше дізнатися про різноманіття мов, поділитися своїм досвідом вивчення мов та участі в міжнародних молодіжних проектах.

Захід розпочався привітанням на різних мовах та відео Інтернет-конференцією “Як знання іноземних мов допомагає нам в житті та роботі євроклубу” між шкільними євроклубами Вінниччини і Сумщини, яка організована Центрами європейської інформації Вінниці та Сум.

Така он-лайн зустріч вперше пройшла в Україні і дала можливість молодим людям обмінятися досвідом та налагодити співпрацю між мережами європейських клубів з цих регіонів. Цікавим міжкультурним компонентом відео-конференції стала участь волонтерів Європейської Волонтерської Служби. В Сумах це волонтери з Німеччини, Франції та Італії, а у Вінниці – волонтери з Польщі, які прибули до України у вересні. Одним із завдань їхньої роботи також є розвиток шкільних європейських клубів та популяризація вивчення іноземних мов.

Продовжився захід інтелектуальною грою на мовну тематику “Вивчай мови та стань мільйонером!”, що проводилася англійською мовою за аналогом гри “Виграй мільйон”. Євроклубівці ще раз довели, що мовна освіта відкриває кращі можливості для майбутнього працевлаштування, здобувши перші “мовні мільйони”. Перше місце в інтелектуальній грі посів євроклуб “Співдружність” Агрономічненської СЗОШ І-ІІст., друге місце – євроклуб “Rainbow” СЗОШ № 16 м. Вінниця, третє – євроклуб “Friendship forever” СЗОШ-гімназії №23 м. Вінниця. Переможці та учасники гри отримали дипломи і сертифікати від організаторів та призи від Представництва ЄК в Україні і управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Вінницької ОДА.

Також учасники заходу мали можливість взяти участь у майстер-класах з польської, італійської та німецької мов, що проводилися волонтерами Центру європейської інформації у м. Вінниця та відділу іноземних мов ВОУНБ ім. К.А. Тімірязєва. Молоді люди вивчали італійську мову жестів, співали польські пісні та грали в німецькі детективні ігри. На завершення всі учасники могли пригоститися у “Мовному кафе”, здійснивши замовлення іноземними мовами.

Євроклубівці Вінниччини зазначили, що такі заходи зацікавлюють і спонукають молодь вивчати іноземні мови.

Організаторами Європейського дня іноземних мов у Вінниці виступили:

  • Центр європейської інформації у м. Вінниці, діяльність якого підтримується Міжнародним фондом “Відродження”
  • Координаційний центр Мережі євроклубів Вінниччини, що діє на базі ЦЄІ  у м. Вінниця
  • Вінницька обласна універсальна бібліотека ім. К. А. Тімірязєва
  • Вінницький регіональний центр інформації “Креатив”
  • Громадська організація “Філософія Серця”

Партнери:

  • Управління культури та туризму Вінницької ОДА
  • Управління освіти і науки Вінницької ОДА
  • Управління освіти Вінницької міської ради
  • Управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Вінницької ОДА
  • Громадська Рада при Вінницькій обласній раді

Заходи з нагоди відзначення Європейського дня іноземних мов у Вінниці проходили за інформаційної підтримки Представництва Європейської Комісії  в Україні. 

Європейський день мов відзначається на нашому континенті 26 вересня. Цей день був заснований 2001 року Радою Європи з метою пропагування вивчення інших мов серед усіх вікових груп та піднесення значущості мовної різноманітності. Ця ініціатива знайшла широкий відгук у ЄС, де щороку на вивчення мов виділяється 30 млн. євро.

Сьогодні більшість програм навчання іноземній мові в країнах Європи і також в Україні ґрунтується на одних і тих самих принципах. У своїх висновках експерти у справах багатомовності пропонують більшу увагу звернути на підвищення мотивації дітей, молоді та дорослих, що вивчають іноземні мови. Зокрема, експерти пропонують включати мовні модулі у програми дозвілля (зокрема, спорту), розвивати програми “веселої освіти” (“edutainment”) та підвищувати увагу до вивчення іноземних мов у позакласній роботі учнів.

Контакти:

Оксана Бондар, ГО “Вінницький регіональний центр інформації “Креатив”, Центр європейської інформації у м. Вінниці

тел. +38-0432-524580, e-mail: oksana.bondar.v@gmail.com , http://www.eurocenter.vn.ua

Дарина Наконечна, координатор проектів Європейської програми
тел: +380 (44) 461 9500 | факс: +380 (44) 486 0166
eлектронна пошта: nakonechna@irf.kiev.ua
офіс: м.Київ, Бехтерівський пров. 13а к. 5

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: