Що робити з відходами від руйнувань інфраструктури? Екологи проведуть вебінар-дискусію

25 липня фахівці ГС “Досить труїти Кривий Ріг” проведуть вебінар-дискусію і представлять результати аналітичної роботи з вивчення проблем, пов’язаних з відходами від руйнувань.

Відходи від руйнувань – це ще одна екологічна проблема, пов’язана з війною. Російські обстріли не минають ані промислові об’єкти, ані інфраструктуру, ані житлові будинки. Внаслідок цього утворюються тонни відходів. Деякі з них – небезпечні і потребують спеціальної переробки.

В Україні і так існує проблема зі сміттєзвалищами, які подекуди вже переповнені. А відходи руйнації лише посилять її. Вони відрізняються від будівельних, адже тут змішані металопластик і скло, матеріали оздоблення фасаду, армувальна сітка, мінеральна вата, матеріали внутрішнього оздоблення, стінові матеріали, покрівля, побутові речі й уламки деревини. Окремо більшість цих залишків могла би бути використана, але в наявному стані, коли всі вони перемішані в руїнах, необхідне ретельне сортування.

Аналітична робота, яку провели експерти та екологи “Досить труїти Кривий ріг”, містить як екологічний аспект проблеми з такими відходами, так і юридичний. Фахівці також вивчили, які наразі існують проєкти у царині переробки і готові представити результати своєї роботи.

Запрошені експерти-учасники заходу познайомлять з власним досвідом вивчення цієї проблеми. Після їхніх виступів планується обговорення, з можливістю поставити питання.

Вебінар пройде онлайн у системі Zoom, 25 липня. Початок о 17:00.

Подія проводиться у межах Ініціативи з розвитку екологічної політики та адвокації, яку реалізує Міжнародний фонд “Відродження” за фінансової підтримки Швеції. Думки, висновки чи рекомендації належать авторам допису і не обов’язково відображають погляди Уряду Швеції. Відповідальність за зміст несе виключно ГС “Досить труїти Кривий Ріг”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: