“Шапковий” флешмоб на підтримку важкохворих дітей

На майданчику біля Криворізького медичного коледжу відбулась вулична акція «Шапковий» флешмоб, яка була приурочена до Всесвітнього Дня паліативної допомоги дітям.

На майданчику біля Криворізького медичного коледжу відбулась вулична акція «Шапковий» флешмоб, яка була приурочена до Всесвітнього Дня паліативної допомоги дітям. Метою акції було привернути увагу громади міста та представників місцевої влади до проблем невиліковно хворих дітей, які потребують паліативної допомоги.

Головний убор ставсимволом акції, способом демонстрації  небайдужості до проблем важкохворих дітей міста, та проявом підтримки ідеї необхідності створення ефективної системи паліативної допомоги для дітей, які стикнулись з невиліковною хворобою.

Організаторами заходу виступили Криворізька благодійна організація «Наше майбутнє» (за підтримки програмної ініціативи “Громадське здоров’я” Міжнародного фонду «Відродження») та Комітет у справах  сім’ї та молоді міста Кривого Рогу.

Під час «Шапкового» флешмобу студентами, представниками Молодіжного виконкому міста був виконаний чудовий тематичний танок, звучали такі гасла, як «Кожна мить життя безцінна» та інші, відпускались у небо повітряні кульки у вигляді сердець.

Перед журналістами виступили Інна Тюрькова, директор БО «Наше майбутне», Уляна Курило, медична сестра проекту, а також представники Комітету у справах сім’ї та молоді міста Кривий Ріг, Криворізького медичного коледжу, Молодіжного виконкому міста.

Під час заходу були розповсюджені інформаційні матеріали про особливості надання паліативної допомоги дітям, для дітей-клієнтів, які знаходяться під опікою благодійного фонду “Наше майбутнє”, були зібрані благодійні пожертви на загальну суму 246 грн.

У Кривому Розі проживає близько 2500 дітей з інвалідністю, з них 150 – мають 1А групу інвалідності. Всі вони отримують лише медичну допомогу в ЛПЗ, але виїзної патронажної служби, яка б працювала згідно штатного розкладу  за рахунок державного бюджету на сьогодні не передбачено. 

У 26 дітей/сімей (Жовтневий р-н), які знаходяться під опікою активістів з БО «Наше майбутнє», є багато різних потреб, які частково задовольняються завдяки фінансовій підтримці МФ «Відродження». Це – патронажі на дому членами мульдисціплінарної команди (до складу якої входять лікар-педіатр, 2 медичні сестри, соціальний працівник та психолог), видача підгузків, одноразових пелюшок, продуктових наборів, транспортування до лікувально-профілактичних закладів тощо.

«Започаткувавши пілотний проект надання паліативної допомоги на дому, ми прагнемо допомогти 26  маленьким пацієнтам. Актуальність та необхідність виїзної допомоги невиліковно хворим дітям підтверджують результати роботи нашої мультидисциплінарної команди. Близьке оточення дітей, висловлює свою подяку за підтримку та своєчасну допомогу, адже люди не звикли до такого прояву уваги з боку медичних та соціальних служб.  Тому ми не маємо права залишити ці родини у складний для них час», – сказала директор БО «Наше майбутнє» Інна Тюрькова.

Контакти: Халаім Світлана, 098-68-42-876, n-majbytne@yandex.ru 

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: