Серія круглих столів з надання безоплатної правової допомоги

Впродовж листопада у регіонах України проходять круглі столи «Співпраця заради якості надання безоплатної правової допомоги», що мають на меті зібрати в обговоренні основних суб’єктів у сфері правосуддя задля забезпечення надання якісної правової допомоги усім, хто її потребує.

Впродовж листопада у регіонах України проходять круглі столи «Співпраця заради якості надання безоплатної правової допомоги», що мають на меті зібрати в обговоренні основних суб’єктів у сфері правосуддя задля забезпечення надання якісної правової допомоги усім, хто її потребує.

13 листопада ще 6 регіональних круглих столів відбулися в Івано-Франківську, Одесі, Сумах, Черкасах, Дніпропетровську та Хмельницькому.

Участь в обговоренні у рамках заходів беруть представники обласних судів, прокуратур, органів внутрішніх справ, Управлінь Державної Пенітенціарної служби, КДКА, Регіональні представники Уповноваженого ВРУ з прав людини та Урядового уповноваженого у справах європейського суду з прав людини, представники ГУЮ в областях, адвокатського самоврядування, адвокати, представники регіональних центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

krugli_stoly_bpdОсновні теми порядку денного круглих столів: розвиток системи безоплатної правової допомоги у зв’язку з останніми законодавчими змінами; стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі – досвід перших місяців та подальше впровадження у регіонах; проблемні питання взаємодії центру БВПД та правоохоронних органів, шляхи їх вирішення; надання безоплатної вторинної правової допомоги засудженим, що перебувають в місцях несвободи.

Мета проведення круглих столів за визначеною тематикою у всіх регіонах – обговорення актуальних питань, які стосуються реалізації права громадян на безоплатну правову допомогу; загальнонаціональної практики забезпечення якості надання БВПД та результатів відповідної роботи регіональних центрів БВПД, що тривала впродовж червня – жовтня нинішнього року; а відтак, у перспективі – забезпечення якості та доступності такої допомоги усім, хто її потребує, зокрема, через співпрацю регіональних центрів БВПД з органами адвокатського самоврядування, правоохоронними органами, суддівським корпусом.

Круглі столи організовано Координаційним центром з надання правової допомоги у співпраці з регіональними центрами БВПД, Міжнародним фондом «Відродження», Американською асоціацією юристів Ініціатива з верховенства права та Українською фундацією правової допомоги.

Нагадаємо, що регіональні круглі столи пройшли 11 листопада у 6-ти містах – Кіровограді, Вінниці, Запоріжжі, Житомирі, Ужгороді та Білій Церкві.

Наступні регіональні круглі столи із визначеної тематики заплановані до проведення 18 листопада у Луцьку, Чернівцях, Чернігові, Харкові, Львові та Миколаєві.

Детальніше ознайомитися із програмами та списками учасників круглих столів у кожному регіоні можна на сайті Координаційного центру з надання правової допомоги.

За матеріалами minjust.gov.ua

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: