Серіал про традиції українського самоврядування показали в Москві

У Москві відбулася презентація документального серіалу “Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада”

7 грудня в Москві відбулася презентація документального серіалу “Європейські традиції міського самоврядування в Україні: магістрат – дума – рада”. Захід провели Національний культурний центр України в Москві, Центр українських досліджень Інституту Європи РАН, Сіверський інститут регіональних досліджень й Інститут Кенана за сприяння Чернігівської обладміністрації. Стрічку створено за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Один із авторів сценарію, директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко розповів присутнім про творчий задум стрічки. За його словами, у фільмі йдеться про сполучення певних універсальних, але дуже конкретних і практичних засад управління, притаманних європейським країнам, і вітчизняної практики в різні часи та на різних українських землях, з виходом на проблеми сучасного місцевого самоврядування в таких ключових питаннях, як його фінансові підвалини, майнові засади, в тому числі земельні питання, виборчі справи й організація роботи владних структур, їх кадрове забезпечення.

Керівник Центру українських досліджень Інституту Європи РАН, головний редактор журналу “Современная Европа” Віктор Мироненко зауважив, що слід об’єднувати зусилля для вивчення європейського (і не лише) управлінського досвіду, щоб ставити практичні питання та шукати відповіді на них. Такий підхід, на думку науковця, може позитивно вплинути на україно-російські відносини.

Під час презентації учасники запропонували передати фільм тим російським телеканалам, що цікавляться подібною тематикою, а також висловили бажання продовжити започатковану роботу та зробити її постійною вже на базі Чернігова.

Сіверський інститут регіональних досліджень
(0462) 774 312
siverian@gmail.com

***

Мета Європейської програми – сприяти європейській інтеграції України шляхом фінансової й експертної підтримки громадських ініціатив.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: