Сергій Рахманін: Зближення України з ЄС виведе журналістику на новий рівень

За словами фахівця, журналісти, які мають змогу поїхати до Європи, навчитися й повернутися, природним шляхом будуть змінювати уявлення про журналістику й журналістські стандарти

Зближення України з Євросоюзом сприятиме виходу української журналістики на новий якісний рівень. Таку думку висловив Сергій Рахманін, перший заступник головного редактора газети “Дзеркало тижня. Україна”, 13 серпня під час візиту до Сімферополя. Візит організувала ГО “Демократичні та громадські ініціативи”, ГО “Світ” та газета “Аргументы недели – Крым” за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

“Журналісти, які мають змогу поїхати (до Європи. – ред.), подивитися, навчитися й повернутися, природним шляхом будуть змінювати уявлення про журналістику й журналістські стандарти”, – сказав Сергій Рахманін. “Нам вільно чи мимоволі доведеться переймати чи приймати чужі правила, і життя за цими правилами створить умови, за яких сюди будуть приходити профільні медіа-інвестори або виростати тут власні. У дуже багатьох країнах це відбувалося саме так”, – додав він. “Приходив медіа-інвестор, нехай навіть один і не досить великий. Але він створював якийсь приклад, який заражав оточення, створював здорове середовище для конкуренції, створював нові правила, які хотілося наслідувати, нові принципи, до яких хотілося прагнути. Він показував, що журналістика може бути іншою”, – відзначив Сергій Рахманін.

“В Україні є приклади для наслідування. Але поки немає медіа-ринку, поки немає коштів для існування, будь-який приклад для наслідування є спалахом. Він може бути явищем, але не може бути тенденцією. Тому все тут може розвиватися, якщо буде ґрунт для цього, фундамент”, – наголосив фахівець.

Інтерв’ю Сергія Рахманіна газеті “Аргументы недели – Крым”

Контакти:
ГО “Демократичні та громадські ініціативи”
Юрій Шамков
050 932 67 89
schamkov@gmail.com

***

Європейська програма Міжнародного фонду “Відродження” сприяє європейській інтеграції України через поєднання зовнішних вимог Європейського Союзу, які випливають із підписаних міжнародних домовленостей, з підтримкою їх відстоювання та просування з боку українського громадянського суспільства, громадських організацій, які працюють заради утвердження європейських цінностей відкритого суспільства в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: